Таблиця 6 додатка 4 (Звіт з ЄСВ) призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.
Якщо працівнику в поточному місяці здійснено нарахування індексації за попередні періоди, указане нарахування ЄСВ провадиться в місяці його фактичного нарахування (поточному) без віднесення до відповідних місяців, за які проведено таке нарахування.
У разі виявлення помилки, допущеної в попередніх звітних періодах, страхувальник може здійснити самостійне виправлення такої помилки в поточному Звіті з ЄСВ із застосуванням кодів типу нарахувань, передбачених п. 9 р. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.
Своєю чергою, унесення від’ємних значень сум нарахованої зарплати (доходу) допускається лише:
- під час відображення сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;
- під час відображення сторнованих сум відпускних та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
Лист ДФС від 03.10.2017 р. № 16871/5/99-99-13-02-01-16