Кожна дитина повинна мати свою сім`ю, відчувати батьківську опіку ї любов, бути в ній захищеною і самостійною, а в майбутньому – передати все це своїм дітям. Але останнім часом в Україні спостерігається таке явище як соціальне сирітство, бездоглядність та безпритульність дітей.
Для подалання цієї проблеми в нашій країні діє нова форма державної опіки – прийомна сім’я. Прийомна сім’я утворюється для того, щоб забезпечити право дитини, яка втратила батьківське піклування, на зростання і розвиток у сімейному оточенні.
Водночас на сьогодні діють такі постанови Кабінету Міністрів України, які спрямовані на поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 81 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам- вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» призначення соціальної допомоги та грошового забезпечення здійснюється з моменту влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім’ю виключно до дня досягнення дитиною 18-річного віку, а у разі навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, за денною формою у вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Призначення і виплата соціальної допомоги та грошового забезпечення здійснюються управлінням праці і соціального захисту населення дитячому будинку сімейного типу або прийомній сім'ї за місцем проживання дитини на підставі підготовлених службою у справах дітей документів.
До управління праці та соціального захисту населення слід подати:
- заяву батьків-вихователів і одного з прийомних батьків;:
- рішення міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї;
- документи, що підтверджують статус дитини;
- довідку органу державної виконавчої служби про розмір аліментів;
- довідку з місця навчання про розмір стипендії.
Якщо особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів навчається за денною формою у вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, подаються довідки про розмір стипендії та про те, що вона не перебуває на повному державному утриманні.
За період літніх канікул у разі зарахування дитини на наступний навчальний рік виплата допомоги продовжується на підставі відповідної довідки навчального закладу (за період, вказаний у довідці).
З приводу запитань, щодо призначення і виплати державної соціальної допомоги можно звернутися до управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради за адресою:м. Артемівськ, вул. Горбатова, 57, Приймальня громадян або за телефоном 446402.