Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 72 гостя.

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Пенсійне забезпечення працівників залізничного транспорту та метрополітену

Переглядів: 387
21.11.2023 - 08:16

Працівникам залізничного транспорту та метрополітену можуть призначатися пенсії за віком або за вислугу років у залежності від професій та періодів роботи.

Право на призначення ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу:

у 2023 році — не менше 30 років; у 2024 році — не менше 31 року.

Перелік документів, які додаються до заяви про призначення пенсії за віком, за посиланням -https://cutt.us/nRfkj

До настання віку, що дає право на призначення пенсії за віком, робітникам локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років, може бути призначена пенсія ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ (п. а ст. 55 Закону України №1788-ХІІ).

Список цих професій затверджено постановою КМУ від 12 жовтня 1992 року № 583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення» - https://cutt.us/HXIPu

Право на пенсію за вислугу років надається за наявності на день набуття чинності Закону №2148-VIII (11 жовтня 2017 року) відповідної кількості вислуги років та стажу, необхідних для призначення такої пенсії (п. 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України № 1058-IV).

Пенсія за вислугу років призначається після досягнення віку 55 років зі стажем роботи:

  • для - не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі;
  • для - не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі.

За відсутності в - 30, у - 25 років стажу роботи, в період з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року право на пенсію за вислугу років надається за наявності стажу:

  • для - не менше 29 років 6 місяців;
  • для - не менше 24 років 6 місяців.

Звертаємо увагу, що до спеціального стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, не зараховуються періоди роботи на відповідних професіях після 11 жовтня 2017 року.

Пенсія за вислугу років призначається з дня звернення — за умови звільнення з посади, що дає право на таку пенсію. У разі працевлаштування за спеціальністю — виплата пенсії припиняється і поновлюється з наступного дня після звільнення.

Робота на посадах, які не дають права на пенсію за вислугу років, не позбавляє права на отримання такого виду пенсії.

Окрім основних документів, що підтверджують особу та трудову діяльність, для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно додатково подавати уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій чи їхніх правонаступників.

Форму такої довідки та Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затверджено постановою КМУ від 12 серпня 1993 року № 637. Відповідно до п. 20 цього Порядку, в довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія/посада; характер виконуваної роботи.

У разі ліквідації підприємства, установи чи організації без визначення правонаступника, спеціальний та пільговий стаж підтверджується відповідною комісією, що діє при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, в порядку, затвердженому постановою правління ПФУ від 10 листопада 2006 року № 18-1.

Як подати заяву на призначення пенсії онлайн, дізнавайтеся з відеоінструкції -https://bit.ly/3I7HQIN

Більше новин та актуальної інформації — на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:

pensiyne_zabezpechennya_pracivnikiv_zaliznichnogo_transportu_ta_metropolitenu