Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 78 гостей.

Офіційний сайт відділу освіти Артемівської міської ради Донецької області

Своєчасно сплачені податки та погашені борги - запорука вашого спокою

Переглядів: 72
05.03.2024 - 12:42

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує про необхідність своєчасно сплачувати податки та збори до бюджетів усіх рівнів та не допускати наявності податкового боргу. В умовах сьогодення питання надходження податків є одним із важливих джерел фінансування обороноздатності країни, підтримки армії, а своєчасно сплачені суми єдиного внеску дозволяють виплачувати пенсії та інші соціальні видатки попри складні умови воєнного часу.

 

Нагадуємо, що відповідно до статті 59 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу, за змістом якої платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

Але, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на теперішній час – 3060 грн), податкова вимога не надсилається (не вручається). 

 

Фізичним особам особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте нерухоме та рухоме майно такої фізичної особи. Також до боржників - фізичних осіб, у тому числі тих, хто є власниками банківських карток, вживаються заходи щодо арешту рахунків.

Відповідно до пункту 87.11 статті 87 ПКУ орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Головне управління ДПС у Донецькій області наголошує на необхідності платникам податків своєчасно та у повному обсязі сплачувати свої податкові зобов’язання з податків і зборів, задля недопущення утворення податкових боргів, не наражати себе на ризик застосування фіскальних заходів з погашення податкових боргів.

Звертаємо увагу, що для отримання інформації про суми, дати та підстави виникнення податкового боргу, платник податків має можливість:

  • скористатися приватною частиною Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги»;
  • мобільним застосунком «Моя податкова», який можна завантажити на телефон як на платформі Android, так і iOS.;
  • зателефонувати фахівцям підрозділу по роботі з податковим боргом за номером (096)739 03 89;
  • звернутися до податківців Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації або зателефонувати за номерами, які розміщені на субсайті Головного управління ДПС уДонецькій області вебпорталу ДПС за посиланням https://dn.tax.gov.ua/.../tsentri-obslugovuvannya.../...;
  • у представників територіальних громад за місцем реєстрації.
svoiechasno_splacheni_podatki_ta_pogasheni_borgi_-_zaporuka_vashogo_spokoyu