Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 72 гостя.

Офійний сайт Соледарської міської ради

Призначення платежу при сплаті податкового боргу (заборгованості)

Переглядів: 89
06.03.2024 - 09:14

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 22 березня 2023 року №148 (далі – Наказ № 148) затверджено новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

Головною метою Наказу № 148 є, зокрема, спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів.

Так, кількість обов’язкових полів, які заповнюються платниками у реквізиті «Призначення  платежу»  платіжної інструкції, зменшено до 2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису»). Це не стосується платників єдиного рахунку.

Платники податків, які мають податковий борг або заборгованість з єдиного внеску, при заповнені реквізитів розрахункового документа у полі «Призначення платежу» мають зазначати код виду сплати «140» - надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки.

Приклад сплати заборгованості з єдиного внеску.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо: 

Напрям перерахування

Реквізит "Призначення платежу"

код виду сплати

додаткова інформація запису

погашення заборгованості з єдиного внеску

140

заборгованість з єдиного внеску

 Приклад сплати податкового боргу.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

Напрям перерахування

Реквізит "Призначення платежу"

код виду сплати

додаткова інформація запису

сплата податкового боргу з…

140

податковий борг з …

 Сплата податків, зборів, єдиного внеску, платником оформлюються за кожним напрямом сплати та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією.

Для того, щоб сплачена сума вірно відобразилася в інтегрованих картках платників (ІКП), які відкриваються органами ДПС за кожним платником та кожним видом платежу, необхідно чітко дотримуватися вимог Наказу № 148.

 Головне управління ДПС у Донецькій області  наголошує, що самостійна та своєчасна сплата узгоджених грошових зобов’язань дозволить уникнути застосування заходів примусового стягнення боргу (заборгованості).

priznachennya_platezhu_pri_splati_podatkovogo_borgu_zaborgovanosti