Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 187 гостей.

Артемівське відділення Донецької ТПП

Про хід реалізації інвестиційних проектів

Переглядів: 2206

Артемівськ має величезний економічний потенціал, що не може не привернути увагу інвесторів, тим більше органи місцевої влади всебічно сприяють співробітництву з іноземними компаніями, які є потенційними або реальними інвесторами. Сьогодні в місті працюють такі провідні світові транснаціональні компанії, як Лафарж і Кнауф, Форте.

Артемівська міська рада веде плідну роботу щодо залучення іноземних інвесторів. В 1999 році Радою з питань спеціальних економічних зон і спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області було схвалено 9 інвестиційних проектів загальною вартістю 117,6 млн. дол.США, на сьогоднішній день завершена реалізація 8 інвестиційних проектів вартістю 81,3 млн. дол. США.

Сума інвестиційних коштів, які надійшли за період реалізації всіх інвестиційних проектів склала 250,8 млн. дол. США, з яких 227,2 млн. дол. США іноземних.

Сума фактичних платежів у бюджет склала 180 млн.грн. у т.ч. в 2009 році 15 млн. грн. Збережено 676 і створено 920 робочих місць.

Триває реалізація одного інвестиційного проекту ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас» «Модернізація існуючих та створення нових виробництв ЗАТ «Деконський гіпс».

У 2010 році будуть продовжені переговори з ірландською компанією «Кинг-спанг» по будівництву заводу теплоізоляційних матеріалів, італійського виробництва «Еврокераміка», другої черги підприємства «Лафарж Гіпс».

Робота органів виконавчої влади в сфері інвестицій спрямована на залучення капіталу не тільки в промисловість, але й в інші сфери, зокрема ЖКГ і соціальну сферу.

Перший крок був зроблений на шляху модернізації водопровідно-каналізаційного господарства. Французька компанія Egis Bceom International у рамках реалізації проекту FASEP провела техніко-економічне обґрунтування для передачі в концесію комунального підприємства «Бахмут-Вода». На це дослідження французькі партнери виділили 500 000 євро. У листопаді 2009 р. був оголошений міжнародний конкурс по передачі підприємства в концесію.

Для залучення інвестицій у рішення проблеми відокремленого збору й переробки твердих побутових відходів були проведені переговори з німецькою компанією REMONDIS, що планує інвестувати в реалізацію цього проекту більше 1 млн. євро. Поетапно буде відремонтована й модернізована виробнича база, оновлений автопарк знову створеного спільного підприємства, обладнані контейнерні майданчики, де будуть установлені євро-контейнери для відокремленого збору сміття. Почато реалізацію спільного проекту з німецькою компанією SoHaTec загальною вартістю 1,5 млн. грн. Створено муніципальний інформаційно-розрахунковий центр, що у перспективі створить єдиний інформаційний простір для постачальників комунальних послуг, пункти прийому платежів, інші організації й установи.

В 2009 році в рамках виконання концесійного договору теплопостачальне підприємство «Артемовськ-Енергія» залучило більше 7,6 млн. грн. інвестицій. Компанія «Олімп» з початку реалізації пілотного проекту «Теплий будинок» інвестувала понад 32,5 млн. грн., побудовано 4 модульних котелень, зроблена повна заміна 7 км. теплотрас.

У рамках виконання грантових програм, в Артемовську реалізовано 16 міні-проектів- будівництво ігрових майданчиків, заходи щодо озеленення міста. У їхньому виконанні взяли активну участь мешканці громади.

У перспективі - проведення енергоаудита об'єктів соціальної сфери, і впровадження нетрадиційних джерел енергії.

У липні 2009 року в дошкільному закладі встановлене нетрадиційне джерело енергії - сонячна водонагрівальна геліоустановка, що дозволяє заощаджувати електроенергію (до 60% у літній період) витрачену на нагрівання води в електричних бойлерах.

Інвестиційні можливості

Артемівська міська рада і надалі буде вести роботу із залучення інвестиційних коштів, адже існує багато інвестиційно привабливих проектів: на території міста Артемовська є 8 вільних земельних ділянок загальною площею 205,7 га., 5 ділянок передбачено під промислове будівництво, 2-для житлового будівництва, 1 для будівництва розважального центра. -

у соціальній сфері планується:

  • Будівництво приватної школи на 120 учнівських місць;
  • Будівництво приватного дитячого садка на 60 місць;
  • Будівництво діагностичного Центра;
  • Створення Центра передчасно народжених дітей;
  • Створення Центра медичної й соціальної реабілітації інвалідів і дітей інвалідів ( зі статусом юридичної особи).

Пошук

Актуально