Організація є власником нежилих приміщень у багатоквартирному жилому будинку. Оскільки вона не веде господарської діяльності і у неї відсутні кошти на рахунках, то чи може земельний податок сплачувати її засновник або особа, якій приміщення передано у безоплатне користування?
Згідно з п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування відповідно до цього Кодексу або податкових законів, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно із зазначеним Кодексом.
Відповідно до п. 287.8 ст. 287 Податкового кодексу власники нежилих приміщень у багатоквартирному жилому будинку сплачують до бюджету податок за площі під такими приміщеннями з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Згідно з п. 87.7 ст. 87 Податкового кодексу забороняється будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам. Положення цього пункту не поширюються на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення грошових зобов’язань платника податків є інші особи, якщо таке право передбачено цим Кодексом.
Тому платником земельного податку до бюджету є організація — власник нежилого приміщення.