Скільки податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) повинна подати юридична особа, що має ділянки в різних населених пунктах або в різних районах одного населеного пункту (міста), які відносяться до одного контролюючого органу, але коди органів місцевого самоврядування за КОАТУУ різні?
Законом № 71 внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема плату за землю віднесено до місцевих податків та включено до складу податку на нерухоме майно.
Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) та додатки до неї (далі — декларація), яку затверджено наказом Міндоходів України від 30.12.2013 р. № 865, передбачають заповнення коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі — КОАТУУ).
Отже, юридична особа, яка має у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, земельні ділянки на території різних населених пунктів (сіл, селищ, міст, областей), за їх межами або в різних районах одного населеного пункту (міста) (коди згідно
з КОАТУУ різні) та перебуває на обліку в одному контролюючому органі, подає до такого контролюючого органу окремі податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) щодо кожного коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки.