19 січня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Міністерства закордонних справ Данії та данської компанії, з якими обговорив можливості залучення технічної допомоги Данії у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики України.
«Україна слідує загальносвітовим трендам. Так, відповідно до взятих перед Європейським Союзом зобов’язань, ми розробили та прийняли Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року і поставили амбітну ціль - досягти 11% частки «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні. Реалізація плану потребує залучення більше 16 млрд. євро інвестицій. Для цього ми удосконалюємо законодавство», - зауважив Голова та пояснив, що, наприклад, удосконалена у 2015 році система «зелених» тарифів дозволила зробити «зелені» проекти більш інвестиційно-привабливими. У перспективі можна говорити про створення енергетичних кластерів у кожному регіоні країни.
У ході зустрічі Сергій Савчук презентував данській стороні державну політику України у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики, акцентуючи увагу на пріоритетному завданні Уряду – заміщення та скорочення споживання газу. Як він пояснив, для досягнення мети впродовж 2014-2016 років було розроблено та прийнято низку важливих законів та підзаконних актів та досягнуто чималих результатів.
У свою чергу, представники данської сторони повідомили: «Данія розпочинає четвертий етап Данської програми сусідства, одна з цілей якої – сприяти економічному розвитку країн-сусідів ЄС, у тому числі використанню відновлюваних джерел енергії та підвищенню енергоефективності. Наразі стоїть завдання – з’ясувати пріоритетні напрями розвитку цих сфер в Україні для подальшого залучення інвестицій».
Як пояснила представник Міністерства закордонних справ Данії Дарріанн Рібер, програма передбачена для України та Грузії на період з 2017 по 2021 роки. Передбачається, що загальний обсяг фінансування п’ятирічної програми складе близько 800 млн. данських крон.
Під час зустрічі данські експерти виявили особливу зацікавленість щодо особливостей роботи інвесторів з місцевою владою, прикладів вже діючих проектів в регіонах. Наприкінці зустрічі С. Савчук наголосив, що Агентство готове надавати консультаційну допомогу як інвесторам, так і девелоперам проектів.
Сторони дійшли згоди щодо необхідності продовження діалогу, обміну актуальною інформацією та визначення найбільш перспективних напрямів співробітництва у сферах відновлюваної енергетики та енергоефективності.
Останні статті на сайті
- Деклараційна кампанія 2025: щодо відповідальності за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Деклараційна кампанія 2025: випадки не подання податкової декларації
- До уваги депозитарних установ та банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей
- Рекомендації щодо підготовки до чергового етапу декларування
- Отримання витягу щодо стану розрахунків з державним та місцевими бюджетами, а також цільовими фондами за даними ДПС
- Ставки єдиного податку для ФОП першої та другої груп з 01.01.2025
- Декларування – 2025 триває: строки та способи подання декларації про майновий стан та доходи
- Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
- Увага! Шахраї видають себе за податківців!
- Ознаки примусової праці та як не стати жертвою торгівлі людьми: пам’ятка для шукачів роботи