23 березня, на засіданні Парламенту прийнято у другому читанні законопроект № 4549 щодо продовження укладання енергосервісних договорів для термомодернізації будівель бюджетних установ. Свої голоси «за» віддали 228 народних депутатів України.
«Це ще одна перемога! Прийнято закон, який відкриває шлях для широкомасштабної термомодернізації дитсадків, шкіл, лікарень тощо. Відтепер ЕСКО-компанії матимуть абсолютно всі законодавчі підстави для роботи у бюджетній сфері, укладення ЕСКО-договорів та залучення свого капіталу у впровадження енергоефективних заходів у закладах соціальної сфери», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та нагадав, що законопроект розроблено за активної участі Агентства.
Зокрема, законом передбачається можливість застосування електронних аукціонів через систему PROZORRO для закупівель енергосервісу. Це значно полегшить процес заключення договорів між ЕСКО-компаніями та розпорядниками бюджетних коштів. Цьогоріч очікується укладання близько 100 ЕСКО-договорів.
«У 2017 році ми продовжимо впроваджувати та поширювати ефективний європейський ЕСКО-механізм. Від цього виграють усі: держава заощадить мільйони гривень бюджетних коштів, активізується малий та середній бізнес, бюджетні установи зможуть зменшити енергоспоживання, зекономити кошти на оплаті комунальних послуг та використати їх на інші важливі проекти», - пояснив С.Савчук та додав, що загальний потенціал цього ринку в бюджетній сфері сягає 5 млрд доларів США.
«Перевага енергосервісу полягає у тому, що без бюджетних вкладень можна буде залучити мільярди доларів приватних інвестицій в утеплення бюджетних установ та у результаті зменшити споживання газу по країні майже на 1 млрд м3 газу. Це реальний крок до енергонезалежності України», - повідомив Віктор Галасюк, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва.
Нагадаємо, що завдяки запровадженому у 2016 році ЕСКО-механізмі в чотирьох регіонах України (Київ, Одеська, Вінницька та Полтавська області) вже тривають роботи за 19-ма укладеними енергосервісними контрактами на загальну суму 7 млн. грн. Інвестори вже почали повертати свої вкладення.
Держенергоефективності висловлює вдячність усім народним депутатам України, які підтримали закон та проголосували на користь енергетичної незалежності України.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності
Останні статті на сайті
- Особливості надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальний сезон 2024-2025 років
- Податкова декларація про майновий стан і доходи та термін сплати задекларованих сум податкових зобов’язань з ПДФО
- Щодо перереєстрації РРО/ ПРРО у разі перейменування назви міста, вулиці
- За якими кодами класифікації доходів бюджету сплачується військовий збір?
- Заяву на проведення фізичної ідентифікації в режимі відеоконференцзв’язку можна подати через контакт-центр Пенсійного фонду України
- Які дії платника якщо протягом операційного дня не отримано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування?
- Щодо сплати військового збору при застосуванні податкової соціальної пільги
- Щодо авансових внесків платників податку на прибуток, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями
- На допомогу платникам податків: розділ «Онлайн-навчання» доповнено новими матеріалами
- Як швидко та зручно подати заяву на призначення пенсії