У селі Торське Лиманського району у формі таборування проходив обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Метою цієї гри є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.
«Сокіл» («Джура») – дитячо-юнацька гра, що на різних етапах передбачає інтелектуальні та спортивні випробування, під час яких школярі вивчають історію становлення української державності, героїку визвольних рухів, українського козацтва. Джурами у козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби і пройшов фізичні та моральні випробування.
У заході брали участь 15 роїв, які демонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у різних видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду. Місто Бахмут представляв рій «Бахмутські стрільці» учнів НВК № 11, переможці міського етапу гри.
Програма гри була різноманітна і насичена, включала проведення видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: "Впоряд" (стройова підготовка), "Стрільба" (з пневматичної гвинтівки), "Смуга перешкод" – подолання перешкод на пересіченій місцевості, "Теренова гра" – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, "Рятівник" – змагання з надання першої долікарської допомоги, силові конкурси «Штовхання гирі» та «Перетягування линви». А ще конкурси – "Відун" (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), "Таборування" з оцінюванням облаштування табору та проживання рою в таборі, "Ватра" (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно до ідейних принципів лицарства "Служити Богові, Батьківщині, ближнім" під гаслом "Добре діло".
Рій НВК зайняв друге місце у конкурсі «Лава на лаву», третє місце у "Стрільбі", та не знайшлося рою рівних у конкурсі "Відун", «Бахмутські стрільці» були кращими у знанні історії України.
Швидко промайнули 4 дні джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, медалі, дипломи та подарунки.
Вітаємо усіх учасників та висловлюємо подяку всім, хто долучився до підготовки та проведення змагань непересічної патріотичної гри, аналогів якій нема у всьому світі. Дякуємо що ще раз довели, що козацькому роду - нема переводу!
Останні статті на сайті
- Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень
- Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану
- Особливості складання податкової звітності з ПДВ: звітний період жовтень 2024 року
- Дотримання умов на спрощеній системі оподаткування ФОП
- Податок на нерухомість: термін сплати
- Щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції
- Соціальні нормативи у межах яких надається пільга на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу
- Заяву для повернення помилково або надміру сплачених коштів – через Електронний кабінет
- Щодо видів діяльності, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування
- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: нерухомість пошкоджена або знищена