Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності. Тож, з метою збагачення знань учнів про історію виникнення письма, розвитку писемності Київської Русі, історію виникнення свята «День української писемності та мови», виховання почуття національної гідності, любові та поваги до рідної мови у Бахмутському НВК № 11 пройшла низка заходів до Дня слов’янської писемності та мови.
Під час виховних годинах учні дізналися, що слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов'янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже. Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур.
У НВК пройшла виставка української народної творчості «Ми - слов’яни» та виставка стіннівок. На заходах та уроках мов учні декламували чудові вірші, читали оповідання, казки, співали пісні, які написано нашою рідною, українською мовою!
Ми пишаємося тим фактом, що українською мовою розмовляє близько 45 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава!
Останні статті на сайті
- Продаж підакцизних товарів: код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у чеках РРО/ПРРО
- Пенсійне забезпечення окремих категорій працівників сільського господарства
- Як правильно заповнити платнику податків реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі погашення податкового боргу
- Платники з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства: новостворені підприємства
- Нові вимоги та порядок подання звітності № 1-ВП та № 1-ОП
- Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень
- Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану
- Особливості складання податкової звітності з ПДВ: звітний період жовтень 2024 року
- Дотримання умов на спрощеній системі оподаткування ФОП
- Податок на нерухомість: термін сплати