Торгівля алкогольними та тютюновими виробами є не тільки високодохідним бізнесом, але й сферою комерційної діяльності, порушення законодавства в якій може завдати значної шкоди інтересам держави і споживачів. Саме тому одним із способів контролю держави зазначених видів діяльності є обов’язкове ліцензування.
Станом на 01 червня 2017 року на Донеччині діють понад 8 тис. ліцензій, з них 4450 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 3570 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
Протягом п’яти місяців 2017 року за видачу та подовження алкогольно-тютюнових ліцензій до місцевих бюджетів області надійшло 14,6 млн гривень.
Головним управлінням ДФС у Донецькій області постійно проводиться комплекс заходів, направлених на недопущення порушень у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Так, за результатами вже встановлених правопорушень до недобросовісних підприємців застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму понад 866 тис. гривень. Серед основних порушень – відсутність ліцензій та торгівля тютюновими виробами за цінами вище максимально встановлених виробником шляхом маркування на пачці збільшених на суму акцизного податку.
За результатами контрольно-перевірочних заходів та роз’яснювальної роботи серед платників податків додатково видано 540 ліцензій на право роздрібної торгівлі суб’єктам господарювання, які до цього не мали таких ліцензій.
Останні статті на сайті
- Щодо добровільної сплати єдиного внеску
- Як фізичній особі подати заяву про включення до реєстру волонтерів?
- Продаж підакцизних товарів: код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у чеках РРО/ПРРО
- Пенсійне забезпечення окремих категорій працівників сільського господарства
- Як правильно заповнити платнику податків реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі погашення податкового боргу
- Платники з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства: новостворені підприємства
- Нові вимоги та порядок подання звітності № 1-ВП та № 1-ОП
- Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень
- Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану
- Особливості складання податкової звітності з ПДВ: звітний період жовтень 2024 року