Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 38 гостей.

Донецька обласна державна адміністрація

Довідка про підсумки роботи по розгляду звернень громадян у виконкомі Бахмутської міської ради у першому півріччі 2017 року

Переглядів: 1941
11.08.2017 - 11:50
Довідка про підсумки роботи по розгляду звернень громадян  у виконкомі Бахмутської міської ради  у першому півріччі 2017 року

Робота виконавчих органів Бахмутської міської ради щодо розгляду звернень громадян протягом звітного періоду проводилась згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 та була спрямована на позитивне вирішення порушених у зверненнях громадян питань.

Протягом І півріччя 2017 року до виконкому Бахмутської міської ради надійшло 631 звернення, що на 12% більше, ніж у І півріччі 2016 року.

Збільшення відбулось за рахунок письмових звернень безпосередньо на адресу Бахмутської міської ради на 14% (з 250 до 285) та електронних звернень  - на 37 % (з 24 до 33).

З урахуванням колективних звернень звернулось 2 091 громадянин.

Тематична структура порушених у зверненнях питань дещо змінилась.

За характеристикою питань домінують питання житлово-комунального господарства – 345 або 51,4% (благоустрій (дороги, освітлення, дерева) – 56%, ремонт та експлуатація житлового фонду (покрівлі, ліфти) – 16,5%, незгода з підвищенням тарифів або перерахунок за послуги – 10%, водопостачання – 9%).

Стан житлово-комунального господарства постійно знаходиться в центрі уваги керівників міста. Вирішення проблем практично залежить від фінансування програм всіх рівнів, сплати житлово-комунальних послуг населенням у повному обсязі.

У поточному році на капітальний та поточний ремонт доріг, прибудинкових територій, тротуарів заплановано виділити 18 млн. грн.; на ремонт та модернізацію ліфтів – 7 млн. грн.

З метою поліпшення водопостачання комунальним підприємством «БАХМУТ-ВОДА» було замінено водопровідні труби на 25 вулицях міста.

Скарги щодо зростання тарифів змушують замислитися над питаннями енергозбереження.

Так, згідно з комплексною Програмою енергозбереження на території Бахмутської міської ради на 2016-2020 роки, затвердженою рішенням Бахмутської міської ради від 24.02.2016 № 6/80-1391, із внесеними до неї змінами, планується встановити теплолічильники в усіх житлових будинках комунальної власності.  З початку року вже встановлено 200 лічильників. 

У 2017 році за програмою «Теплий дім» планується провести термомодернізацію 15 житлових будинків.

До спільного вирішення проблем залучаються члени територіальної громади, які завдяки проведеній роз’яснювальній роботі активно беруть участь у міському конкурсі міні-проектів. У поточному році відібрано 20 проектів щодо благоустрою, енергозбереження. Бюджет конкурсу складає 0,5 млн.грн.

На друге місце у І півріччі 2017 року перемістилися питання транспорту  і склали 76 або 11,3%. Основну частку займають питання щодо пільгового перевезення громадян. Зростання обумовлено прийняттям Порядку проведення розрахунків компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, жителів р. Бахмут у міському електро - та автомобільному транспорті загального користування, за рахунок коштів міського бюджету. Звернення надходили від громадян, які не проживають і не зареєстровані в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Рейтинговий аналіз тематики звернень засвідчує, що в 2017 році в місті зберігалися позитивні тенденції в соціальній сфері. Кількість звернень зменшилась на 48% і склала 47 або 7% до загальної кількості питань. Половина цих звернень стосується надання матеріальної допомоги.

За шість місяців поточного року з міського бюджету надано матеріальну допомогу 113 громадянам на суму 73,4 тис. грн., у т.ч. 15 переселенцям, 16 учасникам бойових дій, 2 сім’ям загиблих.

Актуальними залишаються питання охорони здоров’я, дотримання законності та правопорядку, аграрної політики та земельних відносин.

Кожне десяте звернення надійшло від громадян пільгової категорії.

На урядову телефонну гарячу лінію звернулось 498 мешканців міста. Заявники найчастіше звертались з питань соціального захисту населення. Це – несвоєчасне надходження коштів з державного бюджету на соціальні виплати, затримка розгляду документів для призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Впровадження Порядку пільгового проїзду відобразилось на рості звернень цього напрямку – з 2 до 31. 

За звітний період через єдину систему місцевих електронних петицій, громадянами було ініційовано 22 петиції. Одна петиція, яка була підтримана 291 голосом щодо реорганізації міської лікарні № 2,  була розглянута та підтримана на сесії Бахмутської міської ради, по двох тривав збір підписів, інші  – було розглянуто як звернення громадян.

На жаль, всі порушені громадянами питання неможливо вирішити позитивно через обмеженість фінансування, особливо ті, що стосуються капітального та поточного ремонту житла, благоустрою тощо. Разом з тим, ці звернення залишено на контролі і будуть враховані при складанні програми соціального і економічного розвитку міста на наступний рік.

По більшості звернень громадян заявникам необхідні були роз'яснення з питань чинного законодавства, заходів, спрямованих на вирішення проблем громадян, що свідчить про необхідність підвищення інформованості населення.

За звітний період міським головою, його заступниками згідно з затвердженими графіками проводились особисті, прийоми,  «прямі лінії» телефонного зв’язку з населенням. Отримано 265 усних звернень.

Так, проведені сходи дозволили виявити проблеми, оперативно вжити заходів щодо їх вирішення (завезено пісок по пров. Ватутіна, виконано благоустрій навколо ставу по вул. Гаршина, відновлено вуличне освітлення по вул. Чапліна та інші).

Традиційними залишились інші канали зворотного зв'язку населення з місцевою владою: цілодобова інформаційно-диспетчерська служба для оперативного вирішення проблемних питань життєзабезпечення міста (зареєстровано 397 заявок). Під час виїздів «Мобільних офісів» прийнято 529 громадян. Фахівцями юридичного відділу міськради прийнято 17 осіб під час безоплатної первинної правової допомоги. У громадській приймальні щоденно за телефоном довіри громадяни отримують консультаційну допомогу щодо вирішення питань.

Для удосконалення розгляду звернень громадян та вирішення порушених ними питань в подальшому зусилля виконавчих органів Бахмутської міської ради будуть сконцентровані на удосконалення зворотного зв’язку з населенням, посилення персональної відповідальності керівників структурних підрозділів Бахмутської міської ради, підприємств, що надають послуги населенню, установ і закладів міста за належну організацію роботи зі зверненнями громадян, якісне виконання робіт за зверненнями.


Пошук

Актуально