Одним із важливих напрямів роботи фіскальної служби Донецької області є контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог чинного податкового законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Саме з метою упередження порушень податкового законодавства та збільшення надходжень до Державного бюджету України підрозділами податкового аудиту області особлива увага приділяється проведенню фактичних перевірок з контролю за дотриманням законодавства в сфері готівкового обігу, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій на виробництво та реалізацію підакцизних товарів.
На даний час у Донецькій області здійснюють діяльність 8369 господарських одиниць на яких розрахунки проводяться в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій.
З початку року співробітниками управління аудиту Головного управління ДФС у Донецькій області проведено 45 перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких з порушників до бюджету стягнуто 1 млн 35 тис. гривень.
Найбільша кількість правопорушень у сфері готівкового обігу встановлена у сфері торгівлі підакцизними товарами та реалізації паливно-мастильних матеріалів, найпоширенішими з яких є проведення розрахункових операцій без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без роздрукування відповідних розрахункових документів, а також недотримання порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на необхідності дотримання чинного законодавства при проведенні розрахункових операцій.
Останні статті на сайті
- Щодо добровільної сплати єдиного внеску
- Як фізичній особі подати заяву про включення до реєстру волонтерів?
- Продаж підакцизних товарів: код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у чеках РРО/ПРРО
- Пенсійне забезпечення окремих категорій працівників сільського господарства
- Як правильно заповнити платнику податків реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі погашення податкового боргу
- Платники з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства: новостворені підприємства
- Нові вимоги та порядок подання звітності № 1-ВП та № 1-ОП
- Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень
- Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану
- Особливості складання податкової звітності з ПДВ: звітний період жовтень 2024 року