У Бахмутській школі №18 ім. Дмитра Чернявського згідно з планом роботи навчального закладу пройшов Тиждень історії.
У рамках Тижня історії в Бахмутській школі №18 ім. Дмитра Чернявського працювала лекторська група, до якої входили учні-слухачі міського навчально-виховного центру «Інтелект» курсу «Історія України» та учасники шкільного гуртка «Краєзнавець», яким керує учитель історії Ірина Кучерук.
Лектори-старшокласники виступили з цікавою інформацією перед учнями 4-11 класів. Алла Бондарук розповіла про історію успішного українця Сергія Григоровича, чиї комп'ютерні ігри "Козаки" і «S.T.A.L.K.E.R» підкорили світ.
Від Альони Бондарук діти дізналися про Віту Кін – дизайнера, завдяки якій закордонні модники вивчили слово «вишиванка», – та про фізика з Полтавщини Федора Піроцького, якому світ завдячує появою першого електричного трамваю.
Юлія Гатченко підготувала унікальні факти про українця Юрія Будяка, який врятував життя Вінстону Черчиллю під час англо-бурської війни, та про Юрія Кондратюка — людину, яка перетворила на реальність фантастичну ідею польотів до далеких планет.
Ганна Демеденко познайомила школярів із відкриттями Степана Тимошенко, сином українського кріпака, який приніс світові прикладну механіку, та з талановитим, найдорожчим художником України — Анатолієм Криволапом.
З розповідей Альони Соляник, Аліси Нечаєвої, Катерини Коваленко, Лілії Задої, Юлії Прощенко діти почули про Яна Кума,засновника WhatsApp, та про киянина Олександра Коновалова, який розробив унікальний синхронний перекладач для Android і Skype, про мікромініатюри українця Миколи Сядристого, про найсильнішу людину світу у ХХ столітті – Івана Фірцака.
Діти були у захваті від історій, які пропонували старшокласники. Всіх вразив той факт, що гасову лампу винайшли у Львові, а першовідкривачем кіно був українець Йосип Тимченко, що українська колискова вплинула на появу світового хіта, а унікальний український інструмент трембіта потрапив до Книги рекордів Гіннеса.
Лекції супроводжувалися мультимедійними презентаціями, відеофільмами, демонстрацією фотографій, прослуховуванням музики.
І організатори, і доповідачі, і слухачі залишилися задоволені заходами. Та головне, що кожен з учасників Тижня історії зрозумів: українцям є чим пишатись, а гордість і майбутнє України – це наші діти!
Останні статті на сайті
- Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства: загальні вимоги
- Режим офлайн для застосування ПРРО
- Що треба знати про ідентифікацію пенсіонерів з числа ВПО
- Особливості здійснення операцій з вивезення сільськогосподарської продукції у період дії воєнного стану
- Самостійне виправлення помилки при нарахуванні / перерахуванні ПДФО до бюджету: відповідальність податкового агента
- Витрати, які дозволено включити до податкової знижки за наслідками 2023 року
- Принцип «витягнутої руки»: умови господарської операції
- За 2024 рік з податку на нерухомість слід звітувати за новою формою
- Комплаєнс-менеджер на допомогу платникам з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
- Дії платника податків для отримання Витягу щодо стану розрахунків