З 13 до 20 травня 2018 року в Україні проходить тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Мета цього заходу - привернути увагу до проблем репродуктивного здоров’я населення.
За визначенням експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, планування сім'ї – це система медико - психологічних та соціальних заходів, які спрямовані на профілактику небажаної вагітності, хвороб, що передаються статевим шляхом, та ВІЛ-інфекції. Кінцевою метою цих заходів є збереження репродуктивного та сексуального здоров’я населення.
Ми розпочинаємо цикл публікацій з питань планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я.
ВІЛ та народження дитини, де можна зробити анонімні обстеження, що робити підліткам в випадку насильства, значення грудного вигодовування для майбутнього здоров’я дитини – ці та інші теми на нашому сайті.
Існує замкнуте коло: хвора дівчинка - хвора дівчина - хвора жінка - хвора мати - хвора дитина... Важко очікувати, що хворі батьки народять здорову дитину. На всіх етапах життя людини (від запліднення, народження і до досягнення зрілого віку) в організмі (жіночому та чоловічому) досить часто формуються органічні і функціональні патологічні процеси в органах та системах, які в майбутньому спричинюють ті чи інші порушення репродуктивного здоров`я. Тому найважливіше завдання — розірвати це коло. Тільки тоді можна очікувати, що нове покоління буде здоровим. Це, так би мовити, загальна формула індивідуального репродуктивного здоров`я.
Нажаль, незважаючи на сучасну доступність до інформаційних джерел, освіченість населення, в першу чергу підлітків та молоді , залишається низькою. Найчастіше вони починають шукати інформацію вже після того, як виникла якась конкретна ситуація. Саме тому проблеми раннього початку статевого життя, ризики настання вагітності, особливості результатів пологів і абортів у юних вагітних, забезпечення контрацептивами, анонімність послуг є досить актуальними.
Однією з найбільш значимих загроз репродуктивному здоров'ю залишається ВІЛ-інфекція. Адже саме жінки особливо уразливі перед ВІЛ. Причини цьому - фізіологічні особливості жіночого організму, а також вплив різних соціальних і культурних чинників.
Залучення жінок до комерційного сексу, незахищені сексуальні стосунки, вживання наркотиків, ранній початок сексуальних стосунків, сексуальне насильство, низька відповідальність за своє здоров'я веде до зараження дівчат та жінок ВІЛ-інфекцією, а також іншими інфекціями, що впливають на репродуктивне здоров'я.
Тому кожній жінці необхідно знати, що вона МАЄ ПРАВО:
-самостійно приймати рішення, вибираючи безпечний секс;
-знати свій ВІЛ-статус і регулярно проходити тестування на ВІЛ;
-знати ВІЛ-статус свого статевого партнера.
Сучасна медицина дає можливість ВІЛ-позитивній жінці народити здорову дитину.
Ще 15 років тому відсоток передачі ВІЛ від матері дитині в нашій країні був - 27,8% т.е. практично кожна третя дитина, народжена ВІЛ-позитивной жінкою, захворювала на ВІЛ/СНІД.
На сьогодні в Україні ризик передачі ВІЛ від матері дитині знижений в 9 разів. ВІЛ діагностується у 3% дітей, народжених від ВІЛ-позитивних мам.
Заходи національної програми з протидії епідемії ВІЛ/СНІДУ спрямовані на підтримку міжнародній стратегії по зупинці епідемії до 2030 року. Однією з поставлених цілей цієї програми є зведення передачі вірусу від матері до дитини до нуля випадків зараження дитини ВІЛ. Саме для цього необхідно кожній жінці ОБОВ'ЯЗКОВО ще на етапі планування вагітності обстежуватися на ВІЛ.
Безкоштовне та анонімне обстеження на ВІЛ можна зробити в кожній амбулаторії КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» м.Бахмута, звернувшись до свого дільничного або сімейного лікаря.
В КЗОЗ «Бахмутська ЦРЛ», за адресою вул. О.Сибірцева, 15 (телефон (062 74)2-38-28) працює кабінет «Довіри», який відкрито для всіх бажаючих. Там можна:
- отримати консультацію про профілактику ВІЛ-інфекції, у тому числі в парах, де один з партнерів ВІЛ-позитивний;
- пройти тестування на ВІЛ.
Для молоді та підлітків за адресою вул. Ювілейна, 54 працює кабінет «Альтернатива». За попередньою консультацією за телефоном 066 840 15 30 тут можна отримати допомогу психолога, гінеколога та нарколога, зробити експрес-тест на ВІЛ.
Бережіть себе і будьте уважні до свого здоров'я!
Останні статті на сайті
- Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Міністерством фінансів України видано наказ від 09.08.2024 № 400 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України", з урахуванням змін, внесених
- Зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та уточнюючого розрахунку
- Критерії високого рівня добровільного дотримання податкового законодавства для платників єдиного податку
- До уваги платників акцизного податку: заповнення звітів форми 1-ВП, 1-ОП
- Новації Закону № 4015 щодо оподаткування дивідендів, виплачених банківською установою у 2024 році
- Як розраховується розмір житлової субсидії на опалювальний період?
- Як зробити благодійні пожертви на виплату пенсій нинішнім пенсіонерам?
- З 01.01.2025 діятиме нова форма Декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
- Щодо термінів подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
- Відступлення права вимоги: порядок оподаткування ПДФО