На минулих вихідних у КЗОЗ «Бахмутська ЦРЛ» було госпіталізовано мешканця одного з сіл Соледарської територіальної громади з попереднім діагнозом «отруєння грибами».
Чоловіка пригостили невідомими жареними грибами майже незнайомі люди, які після спільного застілля поїхали своєю дорогою. Майже 3 доби постраждалий займався самолікуванням і тільки після цього звернувся до швидкої медичної допомоги, яка доставила його у КЗОЗ «Бахмутська ЦРЛ». Медичними працівниками терапевтичного відділення за результатами клінічних та біохімічних досліджень попередній діагноз перекваліфіковано на захворювання системи травлення. Проводиться відповідне лікування. На сьогоднішній день стан потерпілого стабілізувався.
Наприкінці травня до дитячого відділення КЗОЗ «Бахмутська ЦРЛ» було доставлено двох дітей 8-ми та неповних 3-х років з одного з сіл, тієї ж Соледарської громади, з підозрою на отруєння дикорослими грибами. Дітям було надано медичну допомогу, від госпіталізації та проведення обстеження для встановлення остаточного діагнозу, мати дітей відмовилась. На щастя, діти поправились, але при опитуванні було встановлено, що дорослі нагодували дітей грибним супом з дикорослих грибів та ще й звареним з грубими порушеннями технології приготування.
Безумовно добре що ці випадки виявились не пов’язаними з отруйними грибами, але турбує те, як постраждалі грубо порушували елементарні правила щодо відношення до дикорослих грибів. У зв’язку з цим, Бахмутська районна філія ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» вкотре нагадує та застерігає :
Причинами отруєнь є вживання в їжу неїстівних та умовно-їстівних пластинчастих грибів та порушення технології приготування. При зборі та приготуванні грибів, навіть при наявності знань і досвіду, завжди необхідно дотримуватись загальновідомих правил: - Не давайте гриби особам, які страждають хронічними захворюваннями шлунково -кишківного тракту, вагітним жінкам, та жінкам, які годують немовлят.
- Страви з грибів забороняється вживати дітям;
- Гриби є продуктами, що швидко псуються, тому їх треба зберігати при температурі не вище 100С і не більше 24 годин;
- При перших ознаках отруєння звертайтеся за медичною допомогою, втрата дорогоцінного часу може призвести до важких ускладнень.
Не ризикуйте своїм здоров`ям, здоров`ям та життям своїх дітей!
Останні статті на сайті
- Внесено зміни до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці
- Трудові права неповнолітніх працівників під час воєнного стану
- Який може бути вплив на податковий ризик?
- Право на податкову знижку: гранічний термін 31 грудня
- Щодо скасування реєстрації РРО
- Новації заповнення декларації з ПДВ: додаток 2
- Інструкція: як переглянути свою електронну трудову книжку
- Пільгові норми на оплату послуг з водопостачання та водовідведення
- Аналіз податкового ризику
- Щодо заповнення платіжної інструкції: реквізит «Фактичний платник»