З 22 травня по 30 вересня проходив конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році, який організував Мінрегіон України. Головна мета конкурсу відібрати, відзначити та поширити кращі управлінські практики соціально-економічного розвитку територій.
18 грудня 2018 року у місті Київ відбулось фінальна конференція, на якій представниця Бахмутської громади Вікторія Головко, завідувач Центру практичної психології і соціальної роботи Управління освіти Бахмутської міської ради, автор практики “Надання спеціалізованої психологічної та психотерапевтичної допомоги та підтримки найбільш постраждалим дітям, які мешкають в населених пунктах поблизу лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях” здобула перемогу.
Серед 700 представників органів місцевого самоврядування України, які взяли участь у конкурсі, вперше місто Бахмут отримало перше місце у одній з трьох номінацій!
Проект надає можливість не лише здійснювати корекцію особистості дітей, надавати допомогу постраждалим в результаті конфлікту та здійснювати консультацію батьків та педагогів, але й проводити навчання фахівців психологічної служби міста: з метафоричними картами, сучасними психологічними іграми.
Реформування освіти висуває нові вимоги до змісту діяльності Центру. А його сучасне оснащення дає можливість надавати якісні психологічні послуги. Завдяки Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) та громадській організації «ПРОМИР» осучаснено та покращено матеріально – технічну базу Центру.
Сьогодні одним з найбільш популярних методів психологічної допомоги дітям є пісочна терапія. Завдяки цьому відносно новому методу, у дитини розвивається здатність до самовираження і творчого сприйняття світу. Пісочна терапія допомагає розвивати у дітей пам’ять, увагу і просторову уяву. Створюючи свій неповторний світ на піску за допомогою різноманітних фігурок, дитина передає нам всі свої фантазії і переживання.
Арт-терапія сьогодні вважається одним з найбільш м’яких, але ефективних методів, що використовуються в роботі психологами і психотерапевтами. Можна сказати, що під час сеансів арт-терапії учні отримують важливе послання від власної підсвідомості. Дана методика належить до найдавніших і природних форм корекції емоційних станів. Використання технік арттерапії допомагає розслабитися і зняти напругу.
Зараз класичні методи корекції відходять декілька назад надаючи місце сучасним прийомам. До таких належать кубики історій, які дають можливість практичним психологам Центру розвивати креативність дітей,їх комунікативні навички.
Актуальними є сенсорні кімнати. Адже сьогодні, коли люди змушені жити у швидкому ритмі щодня, так важливо вміти заспокоїтися і розслабитися, стимулювати органи відчуття, одночасно заспокоюватися психологічно. Тому в своїй психологічній практиці ми використовуємо елементи сенсорної кімнати.
Авторка-переможниця Вікторія Головко отримала високу відзнаку від Міністерства регіонального розвитку та Ради Європи. Сподіваємося, що досвід роботи психологічного центру стане дієвим прикладом у роботі психологічних та соціальних служб регіонів України.
Вітаємо з перемогою, пишаємося!
Останні статті на сайті
- Як правильно заповнити платнику податків реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі погашення податкового боргу
- Платники з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства: новостворені підприємства
- Нові вимоги та порядок подання звітності № 1-ВП та № 1-ОП
- Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень
- Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану
- Особливості складання податкової звітності з ПДВ: звітний період жовтень 2024 року
- Дотримання умов на спрощеній системі оподаткування ФОП
- Податок на нерухомість: термін сплати
- Щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції
- Соціальні нормативи у межах яких надається пільга на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу