В сучасному суспільстві, перебуваючи у великому місті, легко потрапити в місце великого скупчення людей (наприклад, паради, концерти, агітаційні акції, спортивні змагання, політичні виступи, супермаркети, громадський транспорт тощо).
Найбільш небезпечне явище в натовпі - це паніка. Щоб повернутися з масового заходу неушкодженим, необхідно знати, як себе поводити при виникненні пожежі в місцях масового перебування людей. Оцініть обстановку, переконайтеся в наявності реальної небезпеки, з’ясуйте, звідки вона виходить, потім спокійно, без паніки починайте рухатися у зворотній бік, прямуючи до виходу. Евакуацію з місця пожежі проводьте через заздалегідь визначені виходи, ніколи не користуйтеся ліфтом. Пригніться якомога нижче, намагаючись вибратися з будівлі якнайшвидше. Якщо ви не можете вибратися з будівлі, подайте сигнал рятувальникам, кричати при цьому слід тільки в крайньому випадку, тому що ви можете задихнутися від диму. Найкраще кликати на допомогу, розмахуючи з вікна якимось одягом або предметом.
Правила поведінки у натовпі
Натовп – це неорганізоване зібрання людей, що перебувають у безпосередній фізичній близькості і мають спільний об’єкт зацікавлення. Найбільш небезпечне явище в натовпі – це паніка. Щоб повернутися з масового заходу неушкодженим, необхідно знати, як вести себе у натовпі. Правила поведінки у натовпі:
1. Уникати великих скупчень людей.
2. Під час масових заворушень намагайтеся обійти натовп.
3. Якщо йдете на масовий захід, не одягайте речей, які можуть чіплятися: краватка, шарф, ланцюжок, сережки, мотузки, шнурки. Не вдягайте високі підбори. Одяг краще застебнути на блискавку.
4. Якщо ви потрапили в натовп, треба намагатися поступово вибиратися з центру до краю.
5. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітина не була здавлена.
6. Намагайтеся не впасти, піднімайте ноги вище, ставте на повну ступню, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки, не тримайте руки в карманах.
7. Якщо у вас щось упало (випало), не намагайтеся піднімати.
8. У разі падіння намагайтеся якнайшвидше піднятися на ноги. Не опирайтеся на руки.
9. Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями потилицю.
10. При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність швидко і правильно оцінити ситуацію.
Шановні громадяни! Пам’ятайте, не завжди паради, концерти, спортивні, святкові та політичні заходи бувають веселі, радісні та безпечні. Не забувайте правила поведінки у місцях масового скупчення людей. Будьте уважні і обережні! У разі виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій телефонуйте до служби порятунку за номером «101» або «112».
Останні статті на сайті
- Деклараційна кампанія 2025: випадки не подання податкової декларації
- До уваги депозитарних установ та банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей
- Рекомендації щодо підготовки до чергового етапу декларування
- Отримання витягу щодо стану розрахунків з державним та місцевими бюджетами, а також цільовими фондами за даними ДПС
- Ставки єдиного податку для ФОП першої та другої груп з 01.01.2025
- Декларування – 2025 триває: строки та способи подання декларації про майновий стан та доходи
- Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
- Увага! Шахраї видають себе за податківців!
- Ознаки примусової праці та як не стати жертвою торгівлі людьми: пам’ятка для шукачів роботи
- Легальна робота — стабільне майбутнє!