Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 34 гостя.

Школа мистецтв м.Артемівська

Підвищення розміру пенсії в разі більш пізнього виходу на пенсію

Переглядів: 6304
11.09.2020 - 13:34

Статтею 45 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закону) визначено строки, з яких призначається пенсія. 

Пенсія за віком призначається з дня звернення за пенсією. Якщо звернення відбулося не пізніше як через 3 місяці з дня досягнення особою пенсійного віку,  пенсія призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.

При цьому, ч.1 ст. 29 Закону передбачено, якщо особа, яка набула право па пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку, виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку,  пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до ст.27 вищевказаного Закону, на такий відсоток:

на 0,5 % - за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців; 

на 0,75% - за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців. 

Слід відмітити, що при визначенні права на встановлення підвищення згідно з  ч.1 ст.29 Закону немає значення працює чи ні заявник на час звернення за пенсією. Значення має наявність повних місяців страхового стажу у період після досягнення пенсійного віку до дати звернення за пенсією. Звертаємо увагу на те, що підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.

Водночас, особливий порядок надання підвищення існує у жінок, які народилися у період по 31 грудня 1961 року. Для цих осіб, відповідно до ч.3 ст.29 Закону, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до ст.27 Закону з урахуванням страхового стажу та заробітку жінки, в розмірі 2,5% за кожні  шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60 –річного віку  за умови, що до цього їм не призначалася будь –яка пенсія.  

Наприклад, жінка народилася 2 квітня 1960 року. Пенсійний вік виходу на пенсію настав 2 квітня 2019 року. За призначенням пенсії звернулась 5 травня 2020 року, а працювала по 31.03.2020. Тобто її страховий стаж після досягнення пенсійного віку за період з 02.04.2019 року по 31.03.2020 р. складає 11 місяців. Таким чином, пенсія жінці буде підвищена відповідно до ч.1 ст.29 Закону на 5%  від розміру пенсії, визначеного за нормами ст.27 Закону (0,5% х 11 повних місяців страхового стажу) та відповідно до ч.3 ст.29 цього Закону на 25% (2,5% х 5 років – це період з 55 років до 60 років). Тобто, жінці буде призначено одразу два підвищення до пенсії: за страховий стаж після пенсійного віку та за більш пізній вихід на пенсію.

Більш детальну інформацію з цього питання можна отримати в Управлінні праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за адресою: м.Бахмут, вул Горбатова,57 або в Бахмутсько–Лиманському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України за адресою:  м. Бахмут, вул. Миру, 35.

Останні статті на сайті