Вже зовсім скоро початок опалювального сезону і з’являється висока ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж, вибухів, у тому числі під час експлуатації котелень, причинами яких є недотримання вимог безпеки з питань охорони праці.
Виконання першочергових вимог дозволить провести опалювальний сезон без травматизму та аварій.
Роботодавцям слід пам’ятати, що до обслуговування водогрійних і парових котлів допускаються особи віком від 18 років, що пройшли медичний огляд, навчання по відповідній програмі, перевірку знань кваліфікаційною комісією і отримали посвідчення на право обслуговування котлів.
Відповідальним за безпечну експлуатацію і технічний стан котлів призначається особа з числа фахівців підприємства, що мають досвід роботи з експлуатації котлів, що пройшли перевірку знань у встановленому порядку і мають відповідне посвідчення.
Перевірка знань у працівників котельні проводиться кваліфікаційною комісією не рідше одного разу в рік, як правило, на початку опалювального сезону, а також: при переведенні котлів на інший вид палива; при переході працівників на обслуговування котлів іншого типу.
Допуск оператора котельні до самостійного обслуговування котлів має оформлюватися наказом.
Схеми включення котлів, технологічні схеми системи опалювання, інструкції з охорони праці, схема дій і порядок оповіщення при виникненні аварійної ситуації повинні бути розміщені на робочих місцях.
Працівники, що обслуговують котельні, повинні бути забезпечені спецодягом і спецвзуттям відповідно діючим нормам: костюмом бавовняним; рукавицями комбінованими; окулярами захисними.
Котельні необхідно забезпечити первинними засобами пожежогасіння, вогнегасниками марки ОХП-10 (2 шт.) і ОП-10, а працівники навчені користатися ними. Забороняється використовувати пожежний інвентар не за призначенням.
У котельні забороняється перебування осіб, що не мають відношення до експлуатації котлів і устаткування котельні. У необхідних випадках сторонні можуть допускатися в котельню тільки з дозволу адміністрації й у супроводі її представника.
Котли і котельне устаткування повинні утримуватися в справному стані. Забороняється захаращувати приміщення котельні чи зберігати в ньому будь-які матеріали чи предмети. Проходи в котельному приміщенні і виходи з нього повинні бути завжди вільні.
Нагляд за технічним станом котлів у період експлуатації шляхом зовнішнього огляду здійснюється: щозмінно працівниками котельні з записом у змінному журналі; щодня особою, відповідальною за безпечну експлуатацію і технічний стан котлів; періодично, не рідше одного разу на рік, головним інженером підприємства.
Постійний контроль з боку відповідальних осіб та дотримання працівниками вимог нормативних актів з питань охорони праці дозволить запобігти нещасним випадкам та зберегти життя і здоров’я працівників у процесі виробничої діяльності.
Бажає всім тепла, безпечної та безаварійної роботи в опалювальному сезоні.
Останні статті на сайті
- Які витрати минулого року можна повернути за допомогою податкової знижки?
- Сплати ЄВ сьогодні – захисти своє майбутнє!
- Щодо можливості отримання одноразової грошової допомоги на придбання твердого пічного побутового палива
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО! Про різницю між надомною і дистанційною роботою
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО! Задекларована праця захищає працівника під час воєнного стану
- Як повернути помилково сплачені кошти?
- З 01 вересня 2024 року нові ставки акцизного податку на бензин, газойлі (дизельне пальне), скраплений газ та паливо моторне альтернативне
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО! Задекларована праця захищає бізнес під час воєнного стану
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО! Про трудові права і соціальні гарантії для найманих працівників
- Податкова знижка на навчання: які документи необхідні для отримання