Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 71 гість.

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

Зменшення адміністративного навантаження на бізнес в громадах: результати міста Бахмут

Переглядів: 314
13.11.2020 - 09:12
Зменшення адміністративного навантаження на бізнес в громадах: результати міста Бахмут

Успішне завершення реформи децентралізації неможливе без впровадження комплексних змін на місцях. Сучасний стан підприємництва в Україні потребує застосування органами місцевого самоврядування нових підходів та рішень, зокрема у сфері регуляторної політики.

Зменшення адміністративного навантаження на бізнес, покращення регуляторного середовища громад через експертний аналіз діючих рішень, а також поліпшення інвестиційної привабливості громад – це основна мета проєкту «Проведення оцінки адміністративного навантаження та бюрократичних процедур розвитку бізнесу на місцевому рівні», який реалізує аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб» (далі - ЛХР) в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Бахмутська ОТГ стала однією із пілотних громад, яка разом з експертами ЛХР упродовж останніх місяців працювала над зменшенням адміністративного навантаження на бізнес та покращенням регуляторного середовища міста.

На першому етапі реалізації проєкту учасники пройшли онлайн-інструктаж, а також прослухали навчальний семінар про застосування інструментів економічного розвитку в громадах. Команда ЛРХ надала представникам міської влади основні методичні інструменти та рекомендації з проведення регуляторного перегляду, який передбачає проведення оцінювання регуляторних актів за спеціальною процедурою.

Представники Бахмутської міської ради отримали форми паспорту оцінювання регуляторного акту, який застосовується окремо до кожного рішення і допомагає визначити подальшу роботу над регуляторним актом: залишити документ без змін, прийняти повторно із дотриманням процедури чи скасувати. Цей інструмент сприятиме прозорому та ефективному процесу очищення бази регуляторних актів, а також покращенню умов для подальшого ведення підприємницької діяльності в громаді.

На другому етапі реалізації проєкту в місті було сформовано фокус-групи, до яких входили представники виконавчих органів влади, депутатського корпусу, бізнес-спільноти міста та громадськості. Разом з експертами ЛРХ учасники провели спільне обговорення прийнятих регулювань.

Наступним кроком до покращення регуляторного середовища в Бахмуті став безпосередній аналіз діючих рішень. За підсумками проєкту в місті проаналізовано дев'ять регуляторних актів. Відповідно до цього аналізу, Бахмутській громаді було запропоновано внести зміни у деякі рішення з метою вдосконалити діючі регулювання, зокрема ті, які стосуються сфери благоустрою та житлово-комунального господарства.

Також, під час роботи над регулюваннями представники бізнесу та громадськості міста Бахмут виявили потребу у необхідності провести зонування територій, якісну інвентаризацію об'єктів комунальної власності та прийняти рішення щодо їх подальшого використання.

Незважаючи на надзвичайну ситуацію в країні, всі робочі зустрічі з організацією відбувалися в онлайн-режимі, команди ретельно працювали над аналізом рішень, які сприятимуть подальшому розвитку громади.

Львівський регуляторний хаб продовжує працювати з громадами Донецької та Луганської областей над покращенням регуляторного середовища регіону та його економічного розвитку. В межах проєкту команда також підготувала навчальні відеоролики з цікавими інфографічними матеріалами та механізмами зменшення адміністративного навантаження на бізнес через збалансовані регулювання, які будуть корисними до використання органами місцевого самоврядування:

-       «Методика місцевого регуляторного перегляду»;

-       «Регуляторна політика органів місцевого самоврядування :практичні поради  до зниження  адміністративних  перешкод  та покращення  бізнес-клімату на місцевому рівні»;

-       «Звіт за результатами проведеної оцінки адміністративного навантаження та бюрократичних процедур пілотних громад Донецької та Луганської областей»

Останні статті на сайті


Пошук

Актуально