З настанням перших холодів людина хоче тепла у своїх оселях, на роботі, навчанні, в інших місцях життєдіяльності. Але не всі дотримуються правил пожежної безпеки.
Елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- та газовими приладами, а також при експлуатації пічного опалення призводить до непередбачуваних наслідків.
Пічне опалення (піч) – об’єкт підвищеної пожежної небезпеки.
Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-пісочним розчином, побілити димову трубу на горищі і вище.
Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та накаляти їх, також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.
Причиною загоряння може бути порушення правил влаштування печі. Наприклад, недостатні відстані між димарем печі й дерев’яними конструкціями перекриттів будинку. Сюди ж можна віднести відсутність металевого листа під топковим отвором, в результаті чого може спалахнути підлога.
Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином та іншими легкозаймистими рідинами.
Не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу та білити.
Ще потрібно звернути увагу на стан електромережі:
- користування пошкодженими розетками, відгалуджувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами;
- експлуатація кабелів і проводів з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцією
- складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електроустаткування та під електрощитами
- підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортання електроламп і світильників папером, тканиною та іншими горючими матеріалами, експлуатація їх зі знятими ковпаками (розсіювачами)
З настанням холодів збільшується навантаження за рахунок ввімкнення більшої кількості електроприладів що може спричинити до пожежі.
Будьте уважні та обережні. Суворо дотримуйтесь вимог пожежної безпеки!
Збережіть життя і здоров'я собі та своїх близьких. У разі виявлення ознак пожежі (горіння) негайно повідомити про це за телефоном 101.
Останні статті на сайті
- Що таке система управління податковими ризиками?
- До уваги платників Донеччини! Як дізнатися нові ставки місцевих податків і зборів у 2025 році
- Щодо застосування РРО/ПРРО у разі відправки товарів експедитором
- Щодо нарахування та сплати плати за землю за земельні ділянки на яких розташовані (наявні) фортифікаційні споруди
- Які поля реквізиту «Призначення платежу» структурованого формату заповнюють платники при сплаті податків та єдиного внеску?
- На допомогу платникам податків: заповнення реквізитів платіжної інструкції «Призначення платежу» та «Отримувач»
- Суборенда земельної ділянки – хто є платником орендної плати
- Право на податкову знижку:оренда житла для внутрішньо переміщених осіб
- Де на вебпорталі ДПС можна знайти інформацію стосовно бізнес-партнерів?
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО! Задекларована праця гарантує надходження податків до бюджету, підтримує країну