29 січня 1918 року – день, що назавжди закарбувався в історії боротьби за незалежність нашої країни. Біля залізничної станції Крути на Чернігівщині кількасот молодих студентів і гімназистів стали на захист молодої української держави, ціною надлюдських зусиль і власних життів стримуючи більшовицьку навалу.
Сьогодні, у 107-му річницю героїчної битви, бахмутяни вшанували пам’ять воїнів, які боролися за право України бути вільною.
Мешканці Бахмутської громади у Кропивницькому взяли участь у загальноміському пам’ятному заході: символічно пов’язали синьо-жовті стрічки та поклали квіти до меморіальної дошки Володимира та Олександра Шульгіних. Один із братів – Володимир – героїчно загинув під Крутами, інший – Олександр – був членом Української Центральної Ради, боровся за визнання самостійної України.
У Кривому Розі за співпраці осередку підтримки бахмутян з палацом культури «Мистецький» діти Бахмутської громади долучилися до театралізованого заходу «В ряду безсмертних», присвяченого Дню пам’яті Героїв Крут. Атмосфера події була сповнена патріотизму та глибокої пошани до історії рідної держави, героїзму молоді, яка довела, що навіть у нерівному бою можна вистояти, якщо боротися за свою землю та свободу.
Інтерактивна презентація «Герої Крут — для нащадків взірець» відбулась в осередку «З Бахмутом у серці» у Жовтих Водах. Тематичну зустріч присвятили незламним молодим українцям, які своєю самопожертвою допомогли Україні здобути міжнародне визнання через Брест-Литовський мир.
У Полтаві працівники осередку «З Бахмутом у серці» долучилися до онлайн-заходу «Сторінками немеркнучих Крут», організованого відділом культури, молоді та спорту Новогродівської міської ради. Разом згадували події того часу, говорили про їхню важливість для сьогодення.
Молодь Бахмутської громади долучилася до онлайн-діалогу «Російсько-українська війна: століття тому», організованого Платформою «Центр єдності та національного спротиву». Особлива увага була приділена паралелям між подіями 1918 року та сучасною російсько-українською війною. Під час онлайн-діалогу також були розглянуті події Української революції на Донеччині в 1917-1918 роках.
Пам’ятаємо. Шануємо.
Продовжуємо боротьбу за нашу незалежність
#ЗБахмутомусерці_ЖовтіВоди
#ЗБахмутомусерці_Полтава
#ЗБахмутомусерці_КривийРіг
Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради Палац культури "Мистецький" Кривий Ріг
Гуманітарний Хаб Єднання
Останні статті на сайті
- Отримання витягу щодо стану розрахунків з державним та місцевими бюджетами, а також цільовими фондами за даними ДПС
- Ставки єдиного податку для ФОП першої та другої груп з 01.01.2025
- Декларування – 2025 триває: строки та способи подання декларації про майновий стан та доходи
- Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
- Увага! Шахраї видають себе за податківців!
- Ознаки примусової праці та як не стати жертвою торгівлі людьми: пам’ятка для шукачів роботи
- Легальна робота — стабільне майбутнє!
- Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу
- З 1 січня 2025 року діють зміни щодо ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи