Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 89 гостей.

Донецька обласна рада

Про підсумки роботи по розгляду звернень громадян у виконкомі Артемівської міської ради у 2015 році

Переглядів: 2265

За звітний період до виконавчого комітету Артемівської міської ради надійшло 1042 звернення,  у тому числі 630 усних, 412 письмових звернень. У 2014 році надійшло 486 звернень.

Зростання кількості звернень пояснюється поступовим налагодженням життя в місті.

Відповіді на питання мали роз’яснювальний характер.

Одне звернення щодо ремонту фасаду будинку по вул. Леваневського, 164 включено до проекту «Теплий дім» на 2016 рік.

Кожне п’яте звернення надійшло від найменш соціально-захищених категорій громадян, зареєстровано 218 звернень.

Причинами звернень є нестабільна соціально-економічна ситуація в країні, важкий матеріальний стан заявників, незгода заявників з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги.

Причини звернень до Артемівської міської ради у 2015 році

 

Як і раніше, гострими залишаються питання житлово-комунального господарства (576 або 50% до загальної кількості питань), у т.ч. комунального господарства - 357 (незадовільне водопостачання у літній період, ліквідація дерев, незгода з підвищенням тарифів, ремонт доріг та прибудинкової території).

Питання житлового господарства складають 219 (19%) (надання житла, ремонт та експлуатація житлового фонду).

На другому місці – соціальні питання – 200 або 17% (надання матеріальної та гуманітарної допомоги, субсидії, пенсії). Ріст звернень цього напрямку пояснюється змінами до чинного законодавства щодо порядку оформлення субсидій, значною кількістю переселенців у місті, які потребують соціальної та матеріальної підтримки.

Актуальними для громадян були питання охорони здоров’я – 51 або 4%, забезпечення законності та правопорядку – 64 або 6%, транспорту і зв’язку – 48 або 3%, праці та заробітної плати – 26 або 2%, сім’ї, молоді та спорту – 19 або 2%.

Виходячи з проблематики порушених громадянами питань, зусилля виконавчих органів міської ради направлялись саме на вирішення проблем:

  • капітально відремонтовано 13 покрівель, 7 аварійних балконів; виконано стяжки 2 будинків;
  • Артемівська міська рада знайшла можливість виплатити 300 тис.грн. з місцевого бюджету постраждалим після обстрілу 13.02.2015 на відновлення 52 житлових будинків;
  • виконано капітальний ремонт доріг,  асфальтування прибудинкової території 24 житлових будинків;:
  • проводилась значна робота з переселенцями щодо соціальної підтримки, наданню гуманітарної допомоги;
  • до спільного вирішення проблем залучались члени громади.    17-ти ОСББ виділено кошти для вирішення технічних проблем будинків в рамках конкурсу ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»;
  • активними жителями у 2015 році  реалізовано 13 міні-проектів на суму 200 тис. гривень. міського бюджету;
  • шляхом плідної співпраці з благодійними організаціями, волонтерським рухом, підприємствами міста та спонсорами отримано медикаменти, медичне обладнання, медичний інструментарій на суму понад 7 млн. грн.

Завдяки проведеній роботі відбулось збільшення відсотку позитивно вирішених звернень у порівнянні з 2014 роком з 13 до 37%. Було вирішено низку проблем громадян, з якими вони звертались у попередні роки, та залишались на тривалому контролі.

Окремі питання, порушені у зверненнях, вирішити  через недостатність коштів позитивно і відразу, на жаль, не було можливості, тому вони включені до планів ремонтних робіт на 2016 рік. В основному це питання ремонту та експлуатації житлового фонду, благоустрою міста.

Протягом року здійснювались перевірки  стану організації роботи зі зверненнями громадян в структурних підрозділах міської ради, на підприємствах, в установах міста.

За результатами перевірок у 2015 році притягнуто до дисциплінарної відповідальності 8 посадових осіб.

Не втрачає своєї популярності необтяжлива для громадян  форма зворотного зв’язку через урядову гарячу лінію.

Продовжується тенденція росту таких звернень. У 2015 році до виконкому Артемівської міської ради надійшло на розгляд 1167 звернень з урядової телефонної «гарячої лінії», що на 57% більше 2014 року (745).

Враховуючи зміни законодавства щодо оформлення субсидій динаміка звернень до урядової гарячої лінії змінилась. Якщо у І півріччі 2015 року звернення переважно надходили від переселенців (59%), то за підсумками року переважає відсоток звернень від мешканців громади  652 або 56%.

Жителів Артемівська, Соледара, Часів Яру здебільшого непокоїли питання соціального захисту – 413 або 65%, у тому числі оформлення, затримка розгляду документів для призначення субсидії, зволікання з автоматичним продовженням субсидії – 175 (стало наслідком збільшення навантаження на працівників УПСЗН), затримка соціальних виплат – 146, надання матеріальної допомоги – 33, права на пільги – 35).

107 або 16% дзвінків стосувалось комунального господарства, в т.ч. незгода з тарифами - 25, незадовільне водопостачання в літній період – 46, питання теплопостачання – 16.

Серед житлових питань – 67 або 10% - основними були питання ремонту та експлуатації житлового фонду.

Аналіз показує, що 20% громадян, які телефонували на урядову лінію, раніше з порушених питань не звертались до жодної організації.

Безумовно, громадяни мають конституційне право на звернення, але спочатку необхідно звертатися за допомогою і консультацією на місця.

Для цього в місті існують різні варіанти.

Звернутись до керівників міста можна під час особистих прийомів, які проводяться щоденно, «прямих ліній» телефонного зв’язку з населенням, в електронному вигляді через офіційний сайт Артемівської міської ради.

При аварійних ситуаціях вирішити проблеми громадян допомагає цілодобова інформаційно-диспетчерська служба «1505». Зафіксовано 1258 заявок.

На особистий прийом у громадській приймальні з надання безоплатної первинної допомоги звернулося  32 громадянина.

Впевнена, що й в подальшому зусилля та діяльність виконавчих органів Артемівської міської ради будуть  направлені на задоволення життєвих потреб і запитів громадян.

Начальник загального відділу
Артемівської міської ради                                                                  О.М.Іонцева