Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 49 гостей.

 Краеведческий музей г. Артемовск

Харчові отруєння та їх профілактика

Переглядів: 1621
07.05.2018 - 10:33

З настанням весняно-літнього періоду завжди реєструється зростання кількості харчових отруєнь. Харчове отруєння мікробної природи — це розлад травлення, який, як правило, викликаний споживанням недоброякісних продуктів, забруднених великою кількістю бактерій. Показовою є наступна медична статистика : за перші 3 місяці 2018 року на кишкову інфекцію перехворів 81 мешканець м. Бахмут та Бахмутського району, а вже тільки за квітень місяць - 33. У той же час за даними лабораторного моніторингу Бахмутської районної філії ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України» за перші 3 місяці року  питома вага бактеріально-забруднених кулінарних страв та харчових продуктів  з мережі громадського харчування складала 3% , а тільки у квітні  вже – 6,3 %, тобто у порівнянні з березнем ріст склав 6 разів. Крім того питома вага змивів з обладнання, в яких виявлено бактеріальне забруднення, зросла до 3%. 

Необхідно зауважити, що забруднені мікробами продукти в більшості випадків мають вигляд свіжих, доброякісних та привабливих.

Основними причинами спалахів кишкових інфекцій є грубе порушення власниками чи керівниками закладів громадського харчування вимог санітарного законодавства: недотримання працівниками правил особистої гігієни, порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах та з порушенням правил товарного сусідства, без дотримання належного температурного режиму, порушення термінів та порядку проходження працівниками кухонь періодичних медичних оглядів, закупка продовольчої сировини без документів, що підтверджують їх безпечність.

Найнебезпечнішими для виникнення інфекції є багатокомпонентні страви та салати (в першу чергу заправлені майонезом або сметаною), кондитерські вироби з кремом, вироби з рубленого м'яса (котлети, рулети, паштети), холодець, заливне та ін. Ризикованим є також приготування страв із запасом – під впливом тепла у них швидко накопичуються у великих кількостях збудники інфекційних захворювань та продуктів їхньої життєдіяльності.

Під час відвідування закладу громадського харчування звертайте увагу на чистоту не тільки зали, а й стан санвузлів, кухні, вигляд офіціантів, посуду тощо. Якщо не впевнені у якості, намагайтесь утримуватись від вживання багатокомпонентних страв та салатів.

 Пам`ятайте, що  захворювання легше запобігти, ніж його лікувати!

Підготовлено Бахмутською районною філією ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»