26 липня2018року на засіданні Уряду було прийнято Постанову КМУ від 26.07.2018 р. №587 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. № 1686 і від 31 січня 2007 р. № 80».
Ця Постанова розроблена з метою:
- забезпечення розвитку системи комплексної реабілітації (абілітації) осіб (дітей) з інвалідністю,
- реалізації заходів із попередження інвалідності (раннього втручання),
- вдосконалення механізму направлення та зарахування отримувачів послуг до реабілітаційних установ,
- врегулювання інших проблемних питань у сфері надання послуг особам зазначених категорій.
Що саме змінює ця постанова?
1. Розширено вікову категорію дітей, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності - до трьох років
З наукової і практичної точок зору, корекційні та профілактичні програми щодо попередження інвалідності цієї категорії дітей є багатовекторними та комплексними і сприяють інтеграції дитини в освітнє середовище (соціум). Це рішення зумовлене тим, що за медичними показниками та психолого-педагогічними оцінками, саме до трирічного віку можна адекватно оцінити стан дитини, скоординувати дії фахівців, реалізувати заплановані реабілітаційні заходи та отримати вагомі результати. Раннє втручання сприяє не тільки успішному розвитку, але й адаптації дитини та її батьків до повноцінного життя в суспільстві;
2. Замінено поняття «реабілітаційні послуги» поняттям «послуги з комплексної реабілітації (абілітації)»
Це рішення прийняте у зв’язку з тим, що реабілітаційні установи з метою практичної реалізації Конвенції, Закону та інших підзаконних актів у цій сфері вже надають послуги з комплексної реабілітації (абілітації), ефективність яких доведено завдяки можливостям одночасного застосування різних видів реабілітаційних заходів виходячи з реальних потреб кожної особи (дитини) з інвалідністю;
3. Внесено зміни в додатки 1–6 до Державної типової програми реабілітації осіб з інвалідністю, затвердженої постановою КМУ від 08.12.2006 р. №1686
Зміни внесено в частині забезпечення прав, що гарантуються, зокрема, Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю, на професійну реабілітацію (що є важливою складовою комплексної реабілітації) людей з інвалідністю, які досягли пенсійного віку.
Раніше Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради вже повідомляло про функціонування в Україні закладів, які надають послуги з комплексної реабілітації (http://artemrada.gov.ua/news/19853 , http://artemrada.gov.ua/news/19854 ).
Але особам з інвалідністю, їх законним представникам, а також батькам та законним представникам дітей з інвалідністю та дітей, віком до трьох років потрібно знати, що до Центрів комплексної реабілітації не зараховуються особи, стан здоров’я яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів, а саме з такими медичними протипоказами:
- Гострі інфекційні захворювання до закінчення строку ізоляції;
- Усі захворювання в гострій стадії та заразній формі;
- Часті судомні напади та їх еквіваленти;
- Захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для людини та її оточення (за умови, якщо дитину не супроводжують батьки або її законні представники).
З питань направлення на проходження курсу реабілітації та отримання додаткової інформації необхідно звертатися до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за адресою: м. Бахмут, вул. Б.Горбатова, 57 (кабінет 15). Телефон для довідок 44-63-99.