Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 45 гостей.

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби

Переглядів: 16
21.01.2025 - 13:12

Пневмонія – гостре інфекційне запалення легень. Пневмонію спричиняють віруси, бактерії та грибки. Інфікуватися можна під час вдихання вірусів чи бактерій, які перебувають у носі чи горлі людини. Можливе поширення збудників пневмонії повітряно-крапельним шляхом під час кашлю або чхання.
Симптоми пневмонії:

  • підвищення температури тіла (38–39°C, рідше 37,2–37,4°C), лихоманка;
  • кашель із виділенням слизово-гнійного мокротиння (може бути сухе покашлювання);
  • відчуття браку повітря;
  • задишка під час фізичних навантажень;
  • втома, сонливість;
  • втягнення грудної клітки — під час вдихання западає її нижня частина (у здорової людини грудна кліткарозширюється під час вдихання);
  • хрипи зі свистом.

Діагностика пневмонії зазвичай починається з огляду та оцінки симптомів пацієнта. Для точної діагностики пневмонії необхідні лабораторні та інструментальні дослідження: рентгенографія легень, комп’ютерна томографія, аналіз крові та мокротиння, пульсоксиметрія.

За будь-яких симптомів не займатеся самолікуванням, зверніться до лікаря!

Фактори ризику. 

Більше шансів захворіти на пневмонію у тих, хто проводить багато часу в місцях скупчення людей тощо. Також ризик вищий, якщо ви вдихаєте забруднене чи токсичне повітря. Хоча на пневмонію можуть захворіти всі. Особливо вразливі до інфекції: діти віком до 2 років, імунна система яких ще розвивається; люди віком 65 років і старше, у яких супутні хронічні захворювання підвищують ризик.

Як уберегтися від пневмонії?

Профілактикою від пневмонії може бути щеплення. Не зайвим буде щеплення проти грипу, адже він може спричиняти таке небезпечне ускладнення, як пневмонія. Також можна знизити ризик захворювання виконуюючи профілактичні дії: мийти руки з милом; киньте курити; будьте фізично активними та дотримуйтеся здорового харчування.

Амбулаторії Центру

  • Амбулаторія №11 (м. Київ, Дарницький район, вулиця Здолбунівська, 3Б). Телефон +380506379420. Амбулаторія № 11 працює щоденно з понеділка по неділю включно, з 8.00 до 20.00.
  • Амбулаторія №12 (м. Дніпро, вулиця Володимира Мономаха, 31, приміщення 80). Телефон +380669433756. Амбулаторія №12 працює з понеділка по п'ятницю — з 08.00 до 18.00; субота — з 08.00 до 16.00.

Якщо виникли питання, зверніться до Call-центру підприємства за номером: +380954093241.