Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадує щодо недопустимості виплати заробітної плати в “конвертах”.
Працівник повинен пам’ятати, що без офіційного оформлення робота не зараховується до трудового стажу, а сам працівник втрачає право на:
- соціальне страхування (з неофіційної винагороди не сплачуються страхові внески);
- отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в разі хвороби;
- отримання відшкодування шкоди в разі профзахворювання або якщо стався нещасний випадок на виробництві;
- щорічна оплачувана відпустка.
Легалізація оплати праці та зайнятості населення – запорука соціального захисту громадян України.
Згідно ст.24 КЗпПУ працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.
Що таке трудовий договір? Відповідно до ст. 21 КЗпП це трудова угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (далі – підприємство) або фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Тобто допуск працівника до роботи до видання наказу (розпорядження) про його прийняття буде неправомірним.
Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 55 внесені зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2013 № 509 (зазначена Постанова набрала чинності 10.02.2016).