Механізм відключення від систем централізованого опалення та постачання гарячої води багатоквартирного житлового будинку вцілому
Переглядів: 6565
08.07.2020 - 13:39
Згідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 26.07.2019 № 169, затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води (далі - Порядок).
- Проведення загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку та прийняття рішення про відключення цього будинку від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води (далі — ЦО та/або ГВП), із складанням протоколу та визначення уповноважених осіб - представників інтересів співвласників багатоквартирного будинку у вирішенні питань щодо відключення багатоквартирного будинку (п. 2 розділу II Порядку).
- Подання власником (співвласниками) житлового будинку до органу місцевого самоврядування заяви (у довільній формі) про відключення житлового будинку від ЦО та/або ГВП, із зазначенням причини відключення, та намір влаштування в будинку індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). До заяви додатково додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг із протоколу) про ухвалене співвласниками рішення про відключення будинку від ЦО та/або ГВП та зазначаються уповноважені представники (п. З розділу II Порядку).
- Заява про відключення житлового будинку від ЦО та/або ГВП передається на розгляд постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води (далі — Комісія), на засіданні якої за участі уповноваженого представника розглядається заява про відключення житлового будинку від ЦО та/або ГВП, надаються пропозиції щодо типу системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання), яку можна встановити в будинку після відключення, про що приймається відповідне рішення Комісії (п. 5-7 розділу II Порядку).
- Після отримання рішення Комісії орган місцевого самоврядування на найближчому засіданні за участі заявника чи його уповноваженого представника приймає відповідно до законодавства рішення щодо відключення житлового будинку від ЦО та/або ГВП з урахуванням рекомендацій Комісії. Копія рішення органу місцевого самоврядування надається заявникові (п. 8 розділу II Порядку).
- Власник (співвласники) забезпечує розроблення проекту відключення будинку від ЦО та/або ГВП (п. 9 розділу II Порядку).
- Уповноважена особа співвласників багатоквартирного будинку узгоджує дату та час виконання робіт із відключення від ЦО та/або ГВП з виконавцями таких робіт та інформує про це співвласників багатоквартирного будинку (п. 10 розділу II Порядку).
- Уповноважена особа співвласників багатоквартирного будинку письмово повідомляє виконавця відповідної комунальної послуги про дату і час виконання робіт із відключення не пізніше ніж за 15 календарних днів до дня виконання таких робіт, у разі виконання робіт із відключення від ЦО та/або ГВП оператором зовнішніх інженерних мереж або іншим залученим власником суб’єктом господарювання (п. 11 розділу II Порядку).
- Після виконання робіт із відключення будівлі від ЦО та/або ГВП складається акт про відключення житлового будинку від ЦО та/або ГВП - по одному примірнику для власника/представника співвласників та кожного виконавця відповідної комунальної послуги, а також для оператора зовнішніх інженерних мереж або іншого суб’єкта господарювання (у разі їх залучення). Такий акт підписується усіма присутніми під час відключення сторонами (п. 12 розділу II Порядку).