Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 51 гість.

Рекомендуємо

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

Підготовка документів для отримання бюджетної дотації за утримання та збереження молодняка великої рогатої худоби

Переглядів: 12889

Виплата бюджетної дотації за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби (далі — дотація на молодняк) є одним з заходів державної підтримки галузі тваринництва, що координується Міністерством аграрної політики та продовольства України. Нормативно-правовою основою виплат дотацій на молодняк є Порядок використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 р. №246 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. №324) із внесеними до неї змінами.

Хто має право на отримання дотації?

Дотація за молодняк виплачується фізичним особам, що утримують молодняк великої рогатої худоби в їх господарствах та зберігають його до певного віку на дату подання документів. При цьому, на відміну від інших заходів державної підтримки тваринництва, отримати дотацію зможуть не всі члени домогосподарства, а тільки особа, що вказана у документах, якими ідентифікується тварина.

Куди подавати документи?

Документи для отримання дотації на молодняк приймаються сільськими, селищними або міськими радами за місцезнаходженням господарств. В Артемівській міській раді прийом документів здійснює представник Управління економічного розвитку Артемівської міської ради в приміщенні Єдиного дозвільного центру м. Артемівську(вул. Артема, 44, каб. 105) за графіком: понеділок, п'ятниця - з 900 до 1200 години; середа — з 1300 до 1600.

Який розмір дотації та порядок виплати?

Дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується за утримання молодняку, який на момент подання фізичними особами вперше відповідних документів досяг певного віку, у розмірі:

 • 250 гривень за голову - за молодняк віком від 3 до 6 місяців;
 • 500 гривень за голову - за молодняк віком від 6 до 9 місяців;
 • 750 гривень за голову - за молодняк віком від 9 до 12 місяців;
 • 1000 гривень за голову - за молодняк віком від 12 до 15 місяців.

            У подальшому бюджетна дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується фізичним особам за збереження молодняку у розмірі 250 гривень за кожні наступні три місяці його утримання до досягнення ним п’ятнадцятимісячного віку.

Як виплачується дотація при купівлі молодняка з іншого господарства, обміні, даруванні тощо?

У разі утримання фізичними особами в своїх господарствах молодняку, набутого шляхом його переміщення від інших власників, бюджетна дотація за молодняк виплачується у розмірі 250 гривень за кожні повні три місяці його утримання в такому господарстві до досягнення ним п’ятнадцятимісячного віку.

Датою переміщення молодняку вважається дата прибуття тварини в господарство нового власника, зазначена у паспорті великої рогатої худоби, засвідчена печаткою дільничної або районної лікарні ветеринарної медицини, або дата видачі паспорта великої рогатої худоби новому власникові.

Які документи необхідно подати для отримання дотації?

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають копії таких документів:

 • паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів, а в разі утримання 10 і більше голів молодняку - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
 • паспорта особи;
 • довідки про відкриття рахунка в банку;
 • довідку про отримання ідентифікаційного номеру (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).

Таким чином, перш ніж подавати документи на виплату дотації необхідно спочатку провести ідентифікацію і реєстрацію теляти, народженого у вашому господарстві, або придбаного (отримати паспорт великої рогатої худоби).

Для отримання паспорту на тварину та ветеринарної картки для неї або витягу з Єдиного державного реєстру тварин необхідно звернутися до фахівців ветеринарної служби, зокрема, вказані послуги можна отримати в Артемівській районній державній лікарні ветеринарної медицини (вул. Бахмутська, 65, м. Артемівськ).

Для отримання дотації Вам знадобиться банківській рахунок, на який будуть нараховані кошти, отже, необхідно відкрити рахунок у банку, на який буде перераховано дотацію, взяти довідку про відкриття рахунку. Якщо Ви вже маєте банківський рахунок (пенсійну картку тощо), радимо Вам пересвідчитись у фахівців банку, що на вказаний рахунок допускається зарахування дотації відповідно до умов обслуговування.

Окрім зазначених документів, для внесення запису до облікового журналу подається документ, що підтверджує наявність тварини у фізичної особи - довідка про підтвердження наявності великої рогатої худоби на відповідну дату. Вказану довідку Ви можете отримати у голови квартального комітету, засвідчивши її в організаційному відділі Артемівської міської ради.

Звертаємо Вашу увагу, що довідка повинна містити відомості про спосіб виникнення права власності на тварину (народилась в домогосподарстві або була переміщення до домогосподарства після купівлі, дарування обміну тощо).

Строки подання документів.

Документи приймаються щомісяця до першого числа наступного місяця та до 1 грудня поточного року. в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у обліковому журналі. Необхідно врахувати, що після 1 грудня поточного року на тварин, яким виповниться 15 місяців у грудні поточного року або січні - лютому наступного за поточним роком дотацію нараховано не буде.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально