Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 52 гостя.

Відповіді на питання, що надійшли під час проведення «Гарячої лінії»

Переглядів: 1885
Питання: 

Чи має право підприємство відносити витрати по оренді та обслуговуванню легкового автомобіля на валові, якщо ця угода нотаріально не завірена?

Відповідь: 

Договір найму транспортного засобу укладається в письмовому вигляді. Договір вважається вчиненим у письмовій формі, якщо його зміст зафіксовано в одному або декількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або якщо його скріплено підписами сторін (стаття 207 Цивільного кодексу України від 16.01.03 № 435-IV із змінами та доповненнями).

Якщо однією зі сторін договору оренди транспортного засобу є фізична особа (орендар чи орендодавець), договір підлягає нотаріальному посвідченню незалежно від строку його дії (стаття 799 Цивільного Кодексу України).

У разі недотримання сторонами встановленої нотаріальної форми договору він вважається нікчемним (недійсним). Нікчемний договір не потребує доказу в суді його недійсності. Отже, договір оренди транспортного засобу у фізичної особи слід обов’язково посвідчувати нотаріально.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

Виходячи із вищенаведеного, підприємство не має права включати до валових витрат підприємства витрати по оренді.