Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 232 гостя.

Рекомендуємо

Презедент України

В майбутнє з інклюзивною освітою

Переглядів: 10937
29.04.2011 - 10:20
В майбутнє з  інклюзивною освітою

У квітні 2011 року в Артемівській  ЗОШ І – ІІІ ст. №5 пройшов обласний зональний семінар з питань інклюзивної освіти  для працівників методичних служб та керівників інклюзивних шкіл з проблеми: «Організаційно-педагогічні умови інтеграції дітей з особливими освітніми проблемами в загальноосвітній простір».

Інклюзивна освіта – перспектива нова,
Хоч різні можливості – рівні права!
Кожна дитина – це цілий світ,
Освіта, повага і рівність для всіх!

 Останніми десятиліттями в усьому світі відбуваються докорінні зміни у розумінні та забезпеченні якісної освіти для дітей з особливими освітніми потребами. В Україні також набувають поширення новітні освітні технології, в основу яких покладено принцип врахування інтересів дитини. 

Інклюзивна освіта - процес, у якому школа намагається відповідати на потреби усіх учнів, вносячи зміни до навчальної програми та ресурсів, щоб забезпечити рівність можливостей.

У квітні 2011 року в Артемівській  ЗОШ І – ІІІ ст. №5 пройшов обласний зональний семінар з питань інклюзивної освіти  для працівників методичних служб та керівників інклюзивних шкіл з проблеми: «Організаційно-педагогічні умови інтеграції дітей з особливими освітніми проблемами в загальноосвітній простір».

Семінар проводився з метою активізування діяльності методичних служб міських та районних відділів освіти щодо цілеспрямованого виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання у загальноосвітніх  навчальних закладах на період до 2012 року» та відповідних нормативних документів Міністерства освіти і науки, молоді  та спорту.

Зі вступним словом до учасників семінару звернулися Уманець Г.М., завідувач відділу спеціальної освіти Донецького облІППО, та Кулєш В.О., методист відділу спеціальної освіти облІППО.

Про систему роботи відділу освіти Артемівської міської ради з проблеми навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами доповіли Лисюк Н.В, завідуюча методичним кабінетом міського відділу освіти, та Докшина Н.В., завідуюча ЦППСР міського відділу освіти.  Вони зазначили, що «інклюзія – це територія добра. Інклюзивна школа – це територія захищеності дитини. За інклюзивною освітою – майбутнє. Більшість шкіл стануть такими. Діти будуть орієнтуватись один на одного,отримуючи уроки моральності, добра та мужності».

Учасники семінару ознайомилися з досвідом роботи Артемівської ЗОШ І – ІІІ ст. № 5 з профільним навчанням з питань організації навчання дітей з особливими освітніми потребами, впровадженням варіативних моделей інклюзивної освіти, враховуючи нозології дітей та їх вікові особливості. Були отримані рекомендації сурдопедагога Тютюнник Л.О. щодо роботи з дітьми, які мають вади слуху, вчителя-логопеда Гребенюк О.М. щодо роботи з дітьми, які мають вади мовлення, відвідані уроки та корекційні заняття з учнями, які мають затримку психічного розвитку. Багато вражень залишилося від фотовиставки  «Завжди разом».

Наприкінці семінару лунали рядки з пісні інклюзії Марша Фореста: «…Словами сутність інклюзії не описати. Ми глибоко віримо в неї серцем. Це частина того, що робить нас людьми. Так само як знання, вона належить усім і не є приватною власністю жодної людини…»


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально