Попит на Урядову програму з енергоефективності з боку ОСББ залишається стабільно високим і за цей тиждень ними залучено 4,7 млн грн. на утеплення багатоповерхівок. За умовами програми з держбюджету їм належить відшкодування від 40% до 70% суми залучених кредитних коштів.
"Статистика свідчить про те, що з початку другої половини 2016 року попит на програму з боку ОСББ набрав активних обертів. Щотижня до програми долучається вже не 5-6 ОСББ, як на початку року, а більше 10-15. Це вчергове доводить, що власники квартир у багатоповерхівках усвідомлюють необхідність проведення робіт з утеплення та належної підготовки до зими. Держава, у свою чергу, надає їм на це значну безповоротну фінансову допомогу – від 40% і до 70%", – прокоментував Голова Держенергоефективності дані щотижневого моніторингу дії програми.
За статистичними даними, програмою цікавляться ОСББ абсолютно з різних куточків країни. Так, до трійки лідерів за кількістю оформлених ОСББ "теплих" кредитів входять Дніпропетровська, Львівська та Запорізька області.
Водночас, найбільші суми коштів на утеплення залучають ОСББ Луцька. Мова йде про ОСББ "Явір - 2011", яке освоїло більше 2 млн грн. на проведення комплексної термомодернізації будинку, а також про ОСББ "Центральна Вежа", яке на таку ж ціль нещодавно залучило рекордну до цього часу суму – 3,5 млн грн.
Варто зауважити чималу потребу населення в Урядовій допомозі на утеплення житла. Видачу фізичним особам "теплих" кредитів було відновлено 6 жовтня цього року. І вже за три дні населенням оформлено кредитів на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання на суму 1,3 млн грн.
Нагадаємо, що українці мають нагоду скористатися не лише Урядовою допомогою, а й місцевою. В країні прийнято 200 місцевих програм з відшкодування частини відсотків та суми "теплого" кредиту. Дізнатися, чи працює подібна програма у Вашому місті, районі чи області, можна за допомогою Інтерактивною карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності
Останні статті на сайті
- Як розрахувати розмір субсидії на найм житла для ВПО
- Про безпеку праці у сфері будівництва
- Як платнику податків вийти із критеріїв ризиковості ?
- Управління податковими ризиками: системність та єдиний підхід
- Декларування 2025: податкова знижка за оренду житла внутрішньо переміщеним особам
- Коли та за якою ставкою сплачується військовий збір платниками єдиного податку третьої групи?
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: граничні строки подання податкової декларації
- Податок на нерухомість: кому і скільки доведеться сплатити у 2025 році за «зайву» площу
- Як повідомити органи ПФУ про зміни, які впливають на призначення житлової субсидії чи пільги
- Деклараційна кампанія 2025: щодо відповідальності за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи