Завдяки ініційованій ще у 2015 році тісній співпраці Держенергоефективності та місцевої влади, активній двосторонній взаємодії, постійному діалогу та консультаціям, 2016 рік став проривним у запровадженні більше 200 місцевих програм додаткової фінансової допомоги населенню на впровадження енергоефективних заходів.
«У 2016 році було розроблено та прийнято 216 місцевих програм з відшкодування населенню частини відсотків чи суми «теплих» кредитів. Це у 2,7 разів більше ніж у 2015 році. Тоді діяла 81 програма. Суми коштів, які передбачали у місцевих бюджетах, також зросли: у 2015 році на реалізацію програм було виділено 34 млн. грн, а у 2016 році – вже 71 млн. гривень», - прокоментував Голова Держенергоефективності дані моніторингу дії місцевих програм з енергоефективності в Україні.
«Один з головних показників успішності ініціативи Держенергоефективності щодо залучення місцевих бюджетів до додаткового відшкодування за «теплими» кредитами є те, що у 2016 році місцева влада надала населенню та ОСББ 45 млн. грн компенсації відсотків чи суми «теплих» кредитів. Це у 3,2 рази більше ніж у 2015 році», - наголосив Сергій Савчук та додав, що таким чином близько 50 тис. сімей-учасників Урядової програми, скориставшись місцевими програмами, змогли в рази вигідніше утеплити своє житло.
Як бачимо, активність та відповідальність органів місцевого самоврядування у питаннях енергозбереження зростає на користь громадянам. Адже завдяки збільшенню кількості впроваджених програм більша кількість сімей змогла скористатися подвійною (а інколи й потрійною) фінансовою допомогою на утеплення: Урядовою та місцевою (обласною, міською, районною).
Що ж очікує українців у 2017 році? Завдяки тісній співпраці з Держенергоефективності органи місцевого самоврядування почали роботу над продовженням місцевих програм завчасно. І вже на початок 2017 року у 12 областях та 15 містах місцева влада виділила кошти на їх реалізацію. Загалом сьогодні діє 189 програм, ще близько 100 – у процесі розробки.
«Ми очікуємо, що у 2017 році працюватиме орієнтовно 300 місцевих програм, за якими українці зможуть отримати відшкодування частини відсотків чи суми за «теплими» кредитами», - надав прогноз С. Савчук.
Останні статті на сайті
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)
- Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2025 сплачують військовий збір
- Декларування 2025: особливості визначення податкових зобов’язань з військового збору
- Щодо деяких питань отримання та декларування державними службовцями подарунків
- Нова кампанія декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
- Щодо використання єдиного рахунку
- Особливості перереєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій