Відділення запобігання надзвичайним ситуаціям 8 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області попереджають жителів м. Бахмута та Бахмутського району щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки під час аномальної спеки.
За даними УкрГідрометцентру, найближчими днями температурні показники перевищать позначку 35 градусів і такий невтішний прогноз не лише спричинить незручності для громадян, а ще й створює передумови для різкого збільшення кількості загорянь на території України.
Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової подушки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!
Так, лише впродовж минулого тижня в Бахмутському районі виникло 20 пожеж на відкритих територіях.
Не слід забувати і про те, що на території триває зернозбиральна кампанія, тому питання дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових не втрачає своєї актуальності. У цей період за умов посушливої та вітряної погоди, навіть невеличке займання може спричинити виникнення масштабної пожежі на зернових полях й призвести до значних матеріальних збитків.
Зважаючи на аномальну спеку, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі - загроза виникнення загорянь буде тільки зростати.
Тож, відділення запобігання надзвичайним ситуаціям 8 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області та Бахмутська міська рада закликають мешканців та гостей міста Бахмут не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
- розводити багаття у лісі та лісопосадках;
- заїзджати автомобілем до лісу;
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- створювати смітники та спалювати відходи;
- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.
Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Останні статті на сайті
- Як правильно заповнити платнику податків реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі погашення податкового боргу
- Платники з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства: новостворені підприємства
- Нові вимоги та порядок подання звітності № 1-ВП та № 1-ОП
- Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень
- Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану
- Особливості складання податкової звітності з ПДВ: звітний період жовтень 2024 року
- Дотримання умов на спрощеній системі оподаткування ФОП
- Податок на нерухомість: термін сплати
- Щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції
- Соціальні нормативи у межах яких надається пільга на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу