За січень-вересень 2017 року місцеві бюджети Донецької області отримали 41,3 млн грн податку на нерухоме майно, що майже у 1,5 рази, або на 13,6 млн грн, перевищує надходження дев’яти місяців минулого року.
Майже 82% від усіх перерахувань зазначеного податку до бюджетів належить власникам майна – юридичним особам. Цьогоріч задекларована ними сума податку складає майже 41,2 млн гривень. За дев`ять місяців 2017 року юридичні особи вже сплатили 33,9 млн гривень.
Нагадуємо, що платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
За дев`ять місяців поточного року власники нерухомості – фізичні особи перерахували податку на нерухоме майно майже у 2 рази більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши понад 7,4 млн гривень.
Нагадуємо, що з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів з 1 січня 2016 року до Податкового кодексу України було внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, але на практиці деякі зміни почали діяти лише у 2017 році. Так, юридичні та фізичні особи – власники житлової нерухомості (звертаємо увагу, що це стосується саме об’єктів житлової нерухомості), загальна площа якої перевищує 300 м2 для квартири та/або 500 м2 для будинку, починаючи з 2017 року, додатково сплачують фіксовану ставку податку 25 тис. грн на рік за кожен із вказаних об’єктів житлової нерухомості.
Зміни в оподаткуванні нерухомого майна та постійна робота фахівців фіскальних органів області та органів місцевого самоврядування з визначення та встановлення обгрунтованих ставок податку вже забезпечили суттевє зростання надходжень до місцевих бюджетів регіону.
Останні статті на сайті
- Ознаки примусової праці та як не стати жертвою торгівлі людьми: пам’ятка для шукачів роботи
- Легальна робота — стабільне майбутнє!
- Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу
- З 1 січня 2025 року діють зміни щодо ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)