Наприкінці жовтня на базі Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням відбувся семінар для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи з проблеми «Формування готовності вчителя до реалізації профільного навчання шляхом впровадження курсів за вибором».
У своїх виступах директор навчально-виховного комплексу №11 Хмельницька Л.К., заступник директора з навчально-виховної роботи школи № 7 Таган І.Є., заступник директора з навчально-виховної роботи школи №13 з поглибленим вивченням іноземної мови Пойда О.С., заступник директора з навчально-виховної роботи школи №18 Жучок Л.Д., заступник директора з навчально-виховної роботи школи №5 з профільним навчанням Тимощук О.М. презентували моделі організації профільного та допрофільного навчання своїх навчальних закладів. Учасники семінару обговорювали питання щодо розвитку допрофільної підготовки та профільного навчання на освітніх округах. Навчальні заклади міста активно проводять маркетингові дослідження щодо визначення найбільш питомих професій міста, активно співпрацюють з дошкільними та вищими навчальними закладами, підприємствами міста, проводять активну роз’яснювальну роботу серед батьків і учнів округу.
Щоб активізувати діяльність навчальних закладів міста щодо впровадження різних форм профільного навчання та технологій навчального процесу в профільній школі, міським методичним кабінетом відділу освіти під керівництвом завідуючої міським методичним кабінетом Лисюк Н.В. були вироблені пропозиції щодо удосконалення якості умов навчання, необхідних для ефективного функціонування профільної освіти.
Методист міського методичного кабінету Щепкіна В.А. висвітлила питання загальної системи організації профільної і допрофільної підготовки у школах міста.
Значну увагу організатори семінару приділили психолого-педагогічному супроводу профільного навчання. Практичний психолог центру практичної психології і соціальної роботи Стрющенко А.В. ознайомила учасників семінару з організаційною моделлю психологічного супроводу учнів до профільних та профільних класів, а практичний психолог загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням Головко В.А. провела ділову-гру «Засідання шкільного медико-психолого-педагогічного консиліуму з формування до профільних груп».
Методичним кабінетом відділу освіти була надана допомога учасникам семінару щодо контрольно-аналітичної діяльності заступника директора школи в умовах профільності навчання. Активна робота в групах допомогла визначити рівень надання освітніх послуг школам різних типів. Розроблені рекомендації щодо удосконалення організації профільного і допрофільного навчання, бо, як зазначалося на семінарі, на зміну традиційному принципу «вчити всіх» приходить важливий принцип «вчити всіх відповідно до потреб особистості і соціуму в цілому».
Останні статті на сайті
- Пенсійне забезпечення окремих категорій працівників сільського господарства
- Як правильно заповнити платнику податків реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі погашення податкового боргу
- Платники з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства: новостворені підприємства
- Нові вимоги та порядок подання звітності № 1-ВП та № 1-ОП
- Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень
- Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану
- Особливості складання податкової звітності з ПДВ: звітний період жовтень 2024 року
- Дотримання умов на спрощеній системі оподаткування ФОП
- Податок на нерухомість: термін сплати
- Щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції