Люди отримали можливість вибирати своїх лікарів. Станом на 31 грудня 2018 року кількість укладених декларацій з лікарями КНП «ЦПМД м.Бахмута» складає 49385, що становить 65,4% від населення міста. Наш заклад реорганізований у КНП та підписаний договір з НСЗУ. Зарплати лікарів зросли.
У 2019 році реформа медицини переходить у наступну, більш цікаву, складну і насичену змінами фазу. Серед нововведення для лікарів — запровадження нових електронних інструментів, і це буде відбуватиметься доволі швидко. Кожен лікар первинки наступного року має відмовитися від паперів і вести всі медичні записи про свого пацієнта у комп’ютері (електронна медична картка). Також це стосується електронного рецепта, електронного направлення та електронного лікарняного.
Програма «Безкоштовна діагностика», яку планується розпочати з липня 2019 року, дасть можливість лікарям залучити більше пацієнтів. Адже послуги цієї програми надаватимуться на вторинній ланці, і там оплата за послугу від НСЗУ відбуватиметься лише тоді, коли у пацієнта є направлення від лікаря первинної ланки. За відсутності направлення послуга для пацієнта стає платною.
В останні роки склалась доволі сумна тенденція коли пацієнт сам вирішує до якого спеціаліста йому йти і що лікувати, а сімейний лікар – це автомат для видачі направлень. Насамперед сімейний лікар – це той, хто повинен бачити не проблему окремого органу, а загальну картину стану здоров’я людини і може вирішити до 80% медичних проблем хворого, надати рекомендації щодо покращення стану здоров’я, профілактики захворювань. І якщо пацієнту потрібні вузькоспеціалізовані медичні послуги, сімейний лікар забезпечить направлення до них.
Про підсумки року, а також про те, якими ці зміни будуть у 2019 році докладніше у Дайджесті змін від МОЗ України.
Останні статті на сайті
- Як платнику податків вийти із критеріїв ризиковості ?
- Управління податковими ризиками: системність та єдиний підхід
- Декларування 2025: податкова знижка за оренду житла внутрішньо переміщеним особам
- Коли та за якою ставкою сплачується військовий збір платниками єдиного податку третьої групи?
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: граничні строки подання податкової декларації
- Податок на нерухомість: кому і скільки доведеться сплатити у 2025 році за «зайву» площу
- Як повідомити органи ПФУ про зміни, які впливають на призначення житлової субсидії чи пільги
- Деклараційна кампанія 2025: щодо відповідальності за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Деклараційна кампанія 2025: випадки не подання податкової декларації
- До уваги депозитарних установ та банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей