Міжнародний день рідної мови - день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «Підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі.
21 лютого 2019 року в Бахмутській установі виконання покарань № 6 відбулися інформаційно-просвітницькі заходи до Дня рідної мови з неповнолітніми, що утримуються в установі.
Співробітниками відділу соціально-виховної та психологічної роботи спільно з Бахмутським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було надано інформацію, що саме цей день було обрано через те, що 21 лютого 1952 року в Бангладеш відбувалися масові акції на підтримку рідної мови, під час яких загинули студенти. У світі поважають усі мови незалежно від того, скільки людей ними користується. Кожен громадянин повинен знати і вільно володіти державною мовою своєї країни, але він має право на вивчення і спілкування рідною мовою, в якій зберігається історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя.
Фахівецем БМЦСССДМ разом з неповнолітніми ув’язненими було проведено вікторину «Знаємо рідну мову». Метою вікторини було знаходження слів, які мають однакове звучання і значення в багатьох мовах, а також пошук неповторних властивостей, притаманних лише українській мові.
Висновком проведеної бесіди стало те, що необхідно берегти рідну мову і поважати всі інші мови, які ми чуємо поряд.
Останні статті на сайті
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)
- Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2025 сплачують військовий збір
- Декларування 2025: особливості визначення податкових зобов’язань з військового збору
- Щодо деяких питань отримання та декларування державними службовцями подарунків
- Нова кампанія декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
- Щодо використання єдиного рахунку
- Особливості перереєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій