До уваги юридичних осіб!
Доводимо до відома, що 08 червня 2021 року за N768/36390 Міністерством юстиції України зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року N 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» (далі – Наказ про структуру власності), який опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» 11 червня 2021 року.
Наказ про структуру власності набирає чинності через місяць із дня його офіційного опублікування, тобто з 11 липня 2021 року.
Положення про форму та зміст структури власності розроблено відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про реєстрацію) і Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон) та відображає Форму і зміст структури власності.
Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника (далі – КБВ) юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору.
Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи.
Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднено на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України у рубриці «Фінансовий моніторинг» та доступні за посиланням https://mof.gov.ua».
У разі питань, пов’язаних з визначенням КБВ, рекомендуємо звертатись до Міністерства фінансів України, як до органу, який забезпечує формування та реалізацію державної Міжрегіональні управління Міністерства юстиції політики у сфері запобігання і протидії легалізації доходів , одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму.
Отже, для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:
- заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) – форма 2;
- структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;
- витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні ї місцезнаходження, у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;– нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента(тобто за винятком паспортів у форматі ID-картки або закордонних паспортів, виданих за допомогою зазначеного реєстру).
Зауважуємо, щодо при поданні нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, необхідно надати сторінки, на яких зазначено реквізити документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, та прізвище, ім’я, по-батькові (за наявності) особи, якій його видано.
Оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ можливо як під час проведення окремої реєстраційної дії відповідно до частини четвертої статті 17 Закону про реєстрацію, так і при вчиненні інших реєстраційних дій, при вчиненні яких передбачено подання документів для встановлення відомостей про КБВ.
Адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про КБВ в обсязі, визначеному Законом про реєстрацію, протягом трьох місяців. Разом з тим, у разі одночасного внесення інших змін до відомостей Єдиного державного реєстру про юридичну особу чи закінчення тримісячного строку з дня набрання чинності Наказом про структуру власності, адміністративний збір буде справлятися у розмірі, встановленому статтею 36 Закону про реєстрацію.
За неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність чи документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціара юрособи передбачено штраф у розмірі від 17000 до 51000 грн (від 1000 до 3000 НМДГ).
Останні статті на сайті
- Щодо повернення помилково сплачених грошових зобов’язань
- Щодо скасування реєстрації РРО
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО!
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО!
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО!
- Житлові пільги учасникам бойових дій
- ВИХОДЬ НА СВІТЛО!
- Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб
- Суб’єктам господарювання, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами
- Особливості визначення податкової адреси ФОП платника єдиного податку (першої - третьої груп)