Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 92 гостя.

Рекомендуємо

Офіційний сайт відділу освіти Артемівської міської ради Донецької області

Пройшов семінар для роботодавців

Переглядів: 3720
13.12.2013 - 11:13
Пройшов семінар для роботодавців

На виконання соціальних ініціатив Президента Україна «Реалізація у регіонах завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, завдання і перспективи на 2014 рік» 11 грудня в Артемівському міському центрі зайнятості   в рамках «Всеукраїнського тижня права» пройшов семінар для роботодавців на тему: «Посилення додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню соціально незахищених категорій громадян.

Нові стимули для роботодавців щодо створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які потребують додаткових гарантій зайнятості, в Законі України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI. Інші питання реалізації та захисту прав людини, в тому числі, від проявів дискримінації в сфері зайнятості населення».   

В семінарі прийняли участь керівники кадрових служб  22 ринкоутворюючих підприємств   міст Артемівська, Часового Яру, Соледару.  Серед них: Державне підприємство «Артемсіль» (м. Соледар),  ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», Часівоярське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу»,  ПАТ «Артемівський завод по обробці кольорових металів», ПрАТ «Артемівський завод шампанських вин «Артемівськ Вайнері»,  ТОВ «Артемівський електротехнічний завод»,  Комунальне підприємство «Артемівсьміськелектроавтотранс», ТОВ «Укрелектромережбуд».  

Розпочинаючи семінар заступник директора Артемівського міського центру зайнятості Олена Павлова привітала присутніх, вона виразила слова подяки  надійним соціальним партнерам за співпрацю. «Тільки налагодження тісних партнерських стосунків та консолідація зусиль усіх учасників соціального діалогу сприяє  поліпшенню ситуації на ринку праці та  підвищенню рівня зайнятості населення, особливо тих, хто потребує додаткової соціальної підтримки», - відмітила вона в своєму виступі.  О.  Павлова  проінформувала учасників семінару  про особливості ринку праці  на території  Артемівської міської ради та Артемівського району,  яку обслуговує  центр зайнятості,  та соціальні послуги, які надаються населенню і роботодавцям.

Одним з пріоритетних завдань, які реалізують спеціалісти центру зайнятості, є  надання додаткової підтримки та працевлаштування соціально незахищених категорій громадян, які звернулись  службу зайнятості. 

 Із набранням  чинності з 1 січня 2013 року нового Закону України «Про зайнятість населення» № 5067-VI,  прийнятого 05.07.2012р., роботодавці  отримали нові можливості та державну підтримку щодо створення нових робочих місць, на які вони працевлаштовують соціально незахищені категорії незайнятих громадян. Про це розповів учасникам заходу начальник відділу взаємодії з роботодавцями Роман Коновал.  Він роз’яснив  окремі  законодавчі  норми  в сфері зайнятості, зокрема:

права осіб на захист від проявів дискримінації у сфері зайнятості населення (стаття 11), стимулювання самозайнятості населення та створенні нових робочих місць суб'єктами малого підприємництва (стаття 27), розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років (стаття 30), організація громадських та інших робіт тимчасового характеру (стаття 31), захист робітників при їх масовому вивільненні з ініціативи роботодавця (стаття 48), участь роботодавців у забезпеченні зайнятості населення (стаття 50) та  їх відповідальність за порушення законодавства про зайнятість населення (стаття 53).  Учасники семінару дізнались також  про порядок компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску, в тому числі, при працевлаштуванні молоді на перше робоче місце, порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Про набуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок осіб, які звертаються до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, відповідно до їх покликання і здібностей, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для професійної діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці, про розширення таких можливостей для громадян, віком старших 45 років, розповіла присутнім начальник відділу активної підтримки безробітних  Ірина Подорванова.

Під час заходу представники роботодавців уточнювали окремі законодавчі норми, висловлювали свої думки та побажання, ділилися труднощами.

На завершення семінару Олена Павлова, звертаючись до роботодавців,  підкреслила, що найважливішою складовою соціальної стабільності та захищеності робітника є  легальна зайнятість, виплата гідної заробітної плати, і, в подальшому, забезпечення найманим особам гідного пенсійного забезпечення.

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально