Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 48 гостей.

Рекомендуємо

Презедент України

29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

Переглядів: 1610

Стрімкий темп життя, стреси, проблеми додають все більше умов не тільки для поліпшення якості життя людини, але і для збільшення числа різних недуг.  Інфаркти та інсульти поряд з онкологічними захворюваннями забирають найбільшу кількість життів. Тому інсульт, причини і профілактика якого повністю взаємопов'язані, вимагає пильної уваги не тільки медиків, але і самих людей. Звичайно, лікарі не заперечують, що і раніше інсульт діагностували навіть у немовлят, проте, це були виключно рідкісні випадки. У наш час це, на жаль, часте явище. Щоб звернути увагу громадськості на цю проблему починаючи з 2006 року щорічно 29 жовтня проходить Всесвітній день боротьби з інсультом.

Здоровий спосіб життя, правильне харчування і спокійне ставлення до навколишньої дійсності допоможуть зменшити ризик виникнення не тільки інсульту, але і багатьох інших серйозних і небезпечних для життя захворювань. Тільки від нас самих залежить, будемо ми хворіти чи ні. Комплексно підходячи до змін у своєму житті, ми зможемо самостійно захистити себе від небезпечних хвороб, стати здоровіше, міцніше, сильніше.

Існує два основних різновиди інсульту: ішемічний (інфаркт мозку) та геморагічний (внутрішньомозковий і субарахноїдальний крововилив).

Якщо причиною припинення кровопостачання є закупорка артерії атеросклеротичною бляшкою або тромбом говорять про ішемічний інсульт.

Якщо причиною є розрив артерії і крововилив говорять про геморагічний інсульт. Найбільш частими причинами геморагічного інсульту є розрив розширеної ділянки артерії (вроджена патологія судини, звана аневризмою) або розрив кровоносних судин на тлі високого артеріального тиску.

Інсульт – це стан, при якому відбувається порушення кровопостачання певної ділянки мозку. Це призводить до відмирання його клітин. Коли вмирають мозкові клітини, порушуються або повністю випадають функції, за які ця ділянка мозку відповідала. Зазвичай інсульт відбувається в одній половині головного мозку, в результаті чого відбувається випадіння функцій на протилежній половині тіла людини (через перехрещування нервових шляхів від головного мозку до тіла людини). Наприклад, при ураженні правої частини головного мозку відзначається зниження сили і чутливості в лівій половині тіла. Крім того необхідно пам'ятати, що у людини за розумові функції, мову відповідає ліва частина головного мозку. Якщо інсульт стався у лівій половині, це приведе до грубого порушення мовлення (невиразна мова або її повна відсутність) і розуміння мови оточуючих.

https://www.youtube.com/watch?v=8_n9_A_jELI&feature=youtu.be

Якщо ви опинилися поруч з людиною, у якої підозрюєте розвиток інсульту, необхідно зручно її покласти   і терміново викликати швидку допомогу. Давати хворому якісь ліки не треба. Якщо хворий без свідомості, його не можна залишати лежати на спині! У людини без свідомості знижена м'язова сила і язик може закрити дихальне горло і людина помре від задухи. Людину без свідомості завжди необхідно тримати на боці так, щоб могла витікати з рота слина і язик не міг ускладнювати дихання.

Приблизно в трьох випадках з чотирьох симптоми інсульту слабо виражені і проходять протягом доби. Такі короткочасні минущі інсульти служать попередженням. Ризик розвитку великих інсультів з тяжкими наслідками після них дуже високий, тому потрібно звернення до свого лікаря з подальшим чітким виконанням призначеного планового лікування для попередження розвитку повторного інсульту.

Мобільна амбулаторія Центру надання первиної медико-санітарної допомоги Бахмутської міської ради  продовжує свою роботу, надаючи допомогу тим людям, які не можуть за станом свого здоров'я відвідати лікарню. При цьому вони можуть не тільки  отримати консультацію лікаря, а також зробити електрокардіограму, виміряти цукор крові та виміряти артеріальний тиск.

Сумний шанс перенести інсульт є у кожної людини старше 50 років. Але особливо часто інсульт вибирає тих, у кого:

 • підвищений артеріальний тиск (більше 140/90 мм рт. ст.);
 • порушення серцевого ритму;
 • атеросклероз судин;
 • цукровий діабет;
 • надмірна вага;
 • низька фізична активність;
 • хронічний стрес;
 • шкідливі звички типу куріння і зловживання алкоголем.

Тому профілактика інсульту насамперед включає в себе виховання і дотримання здорового способу життя, який включає в себе:

 • контроль за артеріальним тиском;
 • управління стрессом;
 • підтримання нормальної ваги;
 • обмеження вживання солі та алкоголю;
 • зниження рівня холестерину;
 • відмова від куріння;
 • контроль за рівнем цукру в крові при діабеті;
 • дотримання дієти, багатої овочами та фруктами;
 • фізична активність. Фізичні вправи знижують ризик інсульту по-різному. Вони можуть знизити кров'яний тиск, підвищити рівень "хорошого" холестерину, а також поліпшити загальний стан здоров'я кровоносних судин і серця. Це також допомагає втратити вагу, контролювати діабет і знизити рівень стресу. 30 хвилин діяльності - ходьба, біг, плавання або їзда на велосипеді - дають хороший результат.

Необхідно пам'ятати: 50% інсульту розвивається протягом перших 90 хвилин захворювання, 70 – 80% - протягом 6 годин. Таким чином, є «терапевтичне вікно» - 2 години. Тому дуже важливо якомога раніше звернутися за допомогою. Це може не тільки врятувати від інвалідності, але і зберегти життя.

29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом 29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально