Примусова праця є порушенням прав людини, незалежно від того, хто стає жертвою цієї практики. Українці, як і громадяни будь-якої іншої країни, мають право на захист від примусової праці згідно з міжнародними стандартами прав людини та національним законодавством.
Люди, які стали жертвами торгівлі людьми, ризикують бути змушеними до примусової праці у різних сферах, таких як сексуальна експлуатація, праця у сфері послуг або примусова робота у певних промислових секторах.
Потерпілий може бути змушений працювати без належної оплати або за надмірно низьку оплату, а також без будь-якої можливості відмовитися від роботи.
Примусова праця часто супроводжується вимогою надмірної працездатності без належного відпочинку, що може призвести до фізичного та емоційного виснаження.
Україна має законодавство, яке забороняє будь-яку форму примусової праці, незалежно від того, чи стосується це українців або громадян інших країн. Згідно з Кримінальним кодексом України, примусова праця, рабство та торгівля людьми вважаються злочинами.
Відповіді на найактуальніші запитання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час, можна отримати на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.
Джерело:
https://smu.dsp.gov.ua/news/inspektsiia-pratsi-informuie-prymusova-pratsia-ie-zlochynom/.