За три квартали 2016 року підприємства Донецької області до зведеного бюджету перерахували 824 млн. грн. екологічного податку, що у три рази або на 583 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
Надходження екологічного податку є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів. Екологічний податок сплачується суб’єктами господарювання за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та скиди безпосередньо у водні об’єкти забруднюючих речовин, а також за розміщення відходів.
На Донеччині платниками екологічного податку зареєстровані понад 1100 підприємств, серед яких понад 40 – це великі підприємства.
Майже 80% від загальної суми надходжень залишились у місцевих бюджах регіону, а саме 659 млн. гривень. Зокрема, до Державного бюджету країни надійшло майже 165 млн. гривень.
Діяльність еко-забруднюючих підприємств дуже негативно впливає на екологічну ситуацію у регіоні та у країні в цілому. Саме тому забезпечення збору екологічного податку є одним з пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби Донеччини.
Останні статті на сайті
- Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу
- З 1 січня 2025 року діють зміни щодо ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)
- Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2025 сплачують військовий збір
- Декларування 2025: особливості визначення податкових зобов’язань з військового збору