З метою впровадження в Україні кращого світового досвіду у сфері надання послуг з реабілітації запроваджено модель комплексної реабілітації осіб з інвалідністю.
На сьогодні в Україні функціонують наступні установи державної форми власності, які надають послуги з комплексної реабілітації:
Найменування установи |
Місце розташування |
1. Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Галичина»» |
Львівська обл., м.Львів |
2. Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» |
Київська обл., Вишгородський р-н, с.Лютіж |
3. Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас»» |
Донецька обл., м.Краматорськ |
4. Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної для осіб з інвалідністю «Поділля»» |
Вінницька обл., м.Вінниця |
Відповідно до законодавства реабілітаційні послуги надаються на безоплатній основі особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та дітям віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, з усіх регіонів України.
Реабілітаційні установи забезпечують тимчасове перебування в ньому Осіб, які мають відповідні медичні показники і потребують спеціальних умов для одержання ними комплексу реабілітаційних заходів. Реабілітаційні послуги надаються лише на підставі індивідуальних планів реабілітації, складених з метою реалізації індивідуальних програм реабілітації. Особи, які проходять курс реабілітації забезпечуються на безоплатній основі харчуванням на час реабілітації.
Цільовим призначенням державних реабілітаційних установ є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, формування та розвиток фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.
Центри комплексної реабілітації надають послуги з:
- Соціальної реабілітації;
- Психологічної реабілітації;
- Фізичної реабілітації;
- Професійної реабілітації;
- Медичного спостереження.
Направлення та зарахування осіб з інвалідністю до реабілітаційних установ проводиться відповідно до Порядку надання інвалідам реабілітаційних послуг, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 №80 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2013 №921) та наказу Міністерства соціальної політики України №825 від 28.07.2016 «Про затвердження форм документів для отримання особами з інвалідністю та дітьми віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності реабілітаційних (абілітаційних) послуг у реабілітаційних установах».
Строк реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною комісією установи і не може перевищувати 60 календарних днів на рік. У разі потреби в наданні послуг із професійної реабілітації строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених в установленому порядку навчальних планів.
З питань направлення на проходження курсу реабілітації та отримання додаткової інформації необхідно звернутись до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за адресою: м. Бахмут, вул. Б.Горбатова, 57 (кабінет 15). Телефон для довідок 44-63-99
Останні статті на сайті
- Ознаки примусової праці та як не стати жертвою торгівлі людьми: пам’ятка для шукачів роботи
- Легальна робота — стабільне майбутнє!
- Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу
- З 1 січня 2025 року діють зміни щодо ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)