Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 84 гостя.

Рекомендуємо

Аналіз стану травматизму і професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях м. Бахмут і Бахмутського району за 2020 рік

Переглядів: 2122
06.01.2021 - 09:35
Аналіз стану травматизму і професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях м. Бахмут і Бахмутського району за 2020 рік

За 2020 рік на підприємствах, в організаціях і установах м.Бахмут і Бахмутського району сталось 198 нещасних випадків та випадків захворювання медичних працівників на гостру респіраторну вірусну хворобу COVID-19, які підлягають розслідуванню як випадки гострого професійного захворювання.

Кількість нещасних випадків, що сталися на виробництві- 23. В них постраждала 23 особи, з яких 3 особи померли на виробництві через погіршення стану їх здоров´я. Закінчене розслідування за 16 випадками, з яких 12 страхових, за ними складено акти форми Н-1/П. Групові нещасні випадки та випадки профзахворювань в 2020 році не зареєстровані. Найбільша кількість нещасних випадків - 5 (з них 4 з тяжкими наслідками) сталася в ДП «АРТЕМСІЛЬ». Випадки смерті на виробництві зареєстровані в КП "БАХМУТ-ЕЛЕКТРОТРАНС", ПрАТ "Завод" Часівоярські автобуси", ФОП Мітюкова О.В.

Зареєстровано 174 випадки захворювання медичних працівників на гостру респіраторну вірусну хворобу COVID-19, які сталися в лікарняних закладах. Розслідувано 41 випадок захворювання, з них 10 страхових. По іншим випадкам триває розслідування.

В порівнянні з 2019 роком кількість зареєстрованих нещасних випадків, що сталися на виробництві, скоротилася на 1 випадок, кількість випадків смертей на виробництві скоротилося вдвічі. Групових нещасних випадків не було зареєстровано.

В 2020 році  кількість випадків на підприємствах приватної власності зросла на 200%, на підприємствах агропромислового комплексу нещасних випадків не зафіксовано, а в              2019 році їх було 3. Кількість нещасних випадків, які сталися в навчальних закладах однакова - по 1 випадку. В 2020 році стався один нещасний випадок з неатестованим пожежним-рятувальником 8 ДПРЗ ГУ ДСНС. Таким чином, в 2020 році, порівняно з 2019 роком, на промислових підприємствах травматизм кількісно зменшився. Зменшилося на 2 випадки кількість нещасних випадків з тяжкими наслідками, та на 3 випадки смерті на виробництві.

В межах профілактичної роботи щодо контролю за створенням безпечних і нешкідливих умов праці, зменшенню рівня травматизму на виробництві Бахмутським міським відділенням здійснено 11 планових та 2 позапланові перевірки підприємств, за результатами яких виявлено 176 порушень законодавчих актів про охорону праці, серед них: відсутність навчання та перевірки знань з охорони праці відповідальних осіб та працівників, не проведення періодичних медичних оглядів працівників, не проведення атестації робочих місць, відсутність дозволів та декларації на використання обладнання та виконання робіт підвищеної небезпеки, не забезпеченість працюючих спецодягом та спецвзуттям, відсутність або не відповідність діючим нормативно-правовим актам з охорони праці колективних договорів. За результатами перевірок видані подання керівникам підприємств та отримана інформація про їх усунення.

В той же час роботодавці не повністю відчувають відповідальність за порушення законодавства з охорони праці. Відсутнє оперативне реагування на зміни навколишньої ситуації - погодні умови, умови праці, інші фактори впливу на безпеку роботи. Наприкінці року сталося 4 нещасні випадки, які пов’язані з несприятливими погодними умовами - ожеледицею. Роботодавцями своєчасно не було вжито заходів щодо упередження нещасних випадків. На підприємствах з невеликою кількість працюючих, обов’язки відповідального за стан охорони праці найчастіше покладаються на осіб, які виконують іншу організаційну та технічну роботу, а охорона праці для них як додаткове навантаження. Є випадки, коли фінансування охорони праці свідомо зменшується, а забезпечення спецвзуттям та спецодягом проходить з порушенням колективних договорів, які розробляються на підприємстві.

Шановні роботодавці! Немає нічого дорожчого за людське життя. Своєчасне забезпечення працюючих справним інструментом, спецодягом, засобами виробництва може зберегти здоров'я, або, навіть, життя тих, хто в цей важкий час сумлінно виконує свої обов’язки. ПАМЯТАЙТЕ ПРО ЦЕ!

 

Бахмутське міське відділення управління
виконавчої дирекції  Фонду соціального
страхування в Донецькій області

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально