Наші давні предки любили природу і вірили в існування добрих і злих сил у ній. Намагаючись захиститися від зла, люди створили для себе цілу систему оберегів.
Обері́г - найдревніший амулет щастя і гаразду, чарівний предмет, що призначений захищати свого власника. Вважається, що він може принести удачу, попередити про небезпеку, поліпшити стан здоров'я. Через це обереги були популярними ще з давніх-давен.
На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», в рамках Року дитячої творчості 19 листопада 2013 року на базі міської дитячої бібліотеки за підтримки відділу освіти Артемівської міської ради був проведений майстер-клас для учнів 4 класів школи-інтернату № 1 на тему: «Український оберіг». Керівник гуртка Артемівського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Ганна Пугач розповіла учням про історію виникнення оберегів, правила їх виготовлення, про символічне значення кожного їх елемента.
Діти з інтересом слухали розповідь, а потім з великим захопленням старанно виготовляли обереги, тому що переконані: ті зможуть захистити від невдач рідних та близьких їм людей.
Останні статті на сайті
- Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу
- З 1 січня 2025 року діють зміни щодо ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)
- Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2025 сплачують військовий збір
- Декларування 2025: особливості визначення податкових зобов’язань з військового збору