Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 49 гостей.

Донецька обласна державна адміністрація

Чи потрібна трудова книжка?

Переглядів: 558
17.03.2020 - 10:09

В найближчому майбутньому Уряд нашої країни збирається замінити трудові книжки  на електронні. На офіційному веб-порталі Пенсійного фонду України вже з’явився новий сервіс «Електронна трудова книжка». Це фактично електронний варіант звичайної паперової книжки. При цьому, традиційні паперові книжки залишаються чинними. Проте вже найближчим часом вони можуть стати необов’язковими, їх оформлятимуть лише за бажанням працівника. Скористатись сервісом «Електронна трудова книжка» можуть усі зареєстровані користувачі веб-порталу Пенсійного фонду. Для реєстрації треба особисто звернутись у відділення Пенсійного фонду за місцем проживання. В «Електронній трудовій книжці» відображається інформація про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця. Інформація про сплачені страхові внески є з 1998 року. Натомість дані про трудову діяльність до 1998 року треба внести самостійно у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом.

Крім того, постановою КМУ від 27.11.2019 р. №1084 запроваджено електронний облік трудової діяльності. Відомості про трудову діяльність працівника зберігаються в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зараз ведеться подвійний облік даних про трудову діяльність працівників. Як і раніше, на всіх найманих працівників роботодавці зобов‘язані вести паперові трудові книжки.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до ч.4 ст.24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених раніше чинним законодавством (до 1 січня 2004 р.). Отже, стаж за періоди роботи до 1 січня 2004 р. для призначення пенсій визначається за даними трудової книжки, а після 1 січня 2004 р. - за даними, що містяться у системі персоніфікованого обліку.

Крім підтвердження стажу роботи, трудова книжка є документом, яка підтверджує те, працює особа чи ні. Ці дані потрібні для встановлення до пенсій надбавок на непрацездатних утриманців (дітей до 18 років), індексації пенсії та визначення права на проведення відповідних перерахунків пенсії, адже буває, що законодавством право на них мають лише непрацюючі пенсіонери.   

Слід зазначити, що трудова книжка, на сьогодення, є основним документом про трудову діяльність працівника.

Більш детальну інформацію з цього питання можна отримати в Управлінні праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за адресою:   м. Бахмут, вул Горбатова,57 або в Бахмутсько –Лиманському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України за адресою:  м. Бахмут, вул. Миру, 35.


Пошук

Актуально